Ja lubię wiedzieć która aktualnie jest godzina. Dlatego praktycznie w każdym pokoju mam zegar. Co prawda nie w każdym pokoju jest to duży zegar. Jedynie w salonie mam taki zegar ścienny, który jest tak duży, że z daleka można odczytać, która akurat jest godzina. W pozostałych pomieszczeniach to mam takie małe zegarki, które stoją gdzieś na półce. Mam zegary cyfrowe jak te zwykłe.

Ścienne zegary wieszane na ścianach

zegar ścienny dużyMoże opiszę jak u mnie wygląda zegar ścienny. Kupiłam go bardzo dawno i jak do tej pory działa bez zarzutu. Jest to zegar, który trzeba nakręcać. A jak jest pełna godzina to wybija odpowiednią ilość uderzeń. Z kolei pojedynczy dźwięk pojawia się jak jest w pół do jakieś godziny np. 12:30. Z zegara nie wyskakuje żaden ptak, przy wybiciu godziny. Trochę szkoda, ale ten też jest dobry. Zegar ścienny duży ma obudowę wykonana z drewna. Na samej górze jest okrąg, w którym jest tarcza zegara i wskazówki. Tarcza ta również ma obudowę z drewna, a przód jest pokryty wypukłym szkłem. Potem dalsza część zegara, a mianowicie dół jest już węższy, przypomina prostokąt. Tą część zegara można otworzyć, a tam w środku są takie linki zakończone ładnymi ozdobami. Nie wiem dokładnie jak się to nazywa. Cały zegar trochę waży, więc aby go zaczepić na ścianie musiałam poprosić kolegę o pomoc. Głównie to wieszał ten zegar, ja tylko wskazał miejsce i mówiłam czy jest prosto czy krzywa, albo, że ma podnieść trochę do góry, w dół. Chciałam by zegar wisiał prosto. Obok zegara  nic nie wisi. Praktycznie powiesiłam ten zegar ścienny pomiędzy dwoma oknami. Uważam, że w takim miejscu pasuje idealnie i może tam wisieć bez żadnych przeszkód. W pozostałych pokojach mam takie małe, okrągłe zegary. W sumie mam pięć sprawnych zegarów. Nawet w kuchni i łazience mam zegarek. Tak jak mówiłam lubię wiedzieć która jest godzina.

Aby dowiedzieć się która jest godzina często spoglądamy na zegarek. Praktycznie nie ma osoby, która by w swoim domu czy mieszkaniu nie miała zegarka. Można powiesić sobie zegar na ścianie lub postawić na półce. Te ścienne zazwyczaj są duże. Mogą mieć ładą obudowę, być dekoracyjne lub takie proste. Ścienne zegary trzeba solidnie umocować do ściany, tak by czasami nie spadł.