Większość z nas przed zakupem drukarki czy to atramentowej czy laserowej sprawdza ile będą kosztowały tusze do niej, ponieważ w dużej ilości przypadków jest tak, że jeśli kupimy tanią drukarkę to tusze do niej są drogie, dlatego lepiej jest zapłacić za drukarkę trochę więcej.

Oryginalne tusze czy zamienniki, co wybrać?

Bardzo częstobrother dcp 1510e toner zastanawiamy się jakie tonery kupić do drukarki jaką posiadamy w domu czy też w firmie. W większości przypadków podjęta przez nas decyzja pokierowana była ceną, dlatego częściej wybieramy zamienniki niż oryginalne tonery. To jednak przekłada się na jakość druku oraz pracę drukarki laserowej. W przypadku zamienników jakość kopiowanych obrazów czy dokumentów jest gorsza niż w przypadku oryginalnych tonerów. Poza tym niektóre zamienniki mogą zniszczyć nam sprzęt, a my będziemy zmuszeni do kupna nowego, ponieważ w tym przypadku producent drukarki nie uzna reklamacji bo była w tym nasza wina. Zdarza się również, że producenci zamienników stosują odmienne składniki  niżeli powinno stosować się w produkcji tonerów. Sama ostatnio zakupiłam drukarkę laserową i zastanawiałam się jakie tonery powinnam do niej kupić. Stwierdziłam jednak, że zakupię oryginalne, ponieważ mam wtedy gwarancję, że jakość druku będzie doskonała a mój sprzęt posłuży mi przez wiele lat. Brother dcp 1510e toner sprawił, że moja drukarka ani razu nie uległa awarii ani mnie nie zawiodła. Jestem bardzo zadowolona z tego, że wybrałam oryginalny toner, który jest optymalnie dopasowany do sprzętu jaki zakupiłam.

Jeżeli zastanawiamy się jaki tusz wybrać do swojej drukarki, oryginalny czy zamiennik warto poczytać o tym na forach internetowych, na których użytkownicy testowali zarówno oryginalne tusze jak i zamienniki do drukarek i spośród nich wybrali najlepszy produkt.