Zabawa jest dla dzieci sposobem na naukę i poznawanie świata oraz zasad nim rządzących. Warto ją dzieciom urozmaicać i dostarczać nowych bodźców. Nie ma jednej, najlepszej zabawki, bo każda wpływa na rozwój w inny sposób.

Jakie są samochody zabawkowe?

zabawkowy samochódPrzeważnie chłopcy się bawią samochodami, ponieważ to typowo męskie zajęcie. Dzieci naśladują swoich rodziców i często bawią się, budując samochód i udając, że nim jeżdżą. Większość maluchów ma w domu mnóstwo resorówek, samochodów do ciągnięcia na sznurku w trakcie spaceru czy zdalnie sterowanych pojazdów. Jednak zabawkowy samochód, to także znacznie większy model auta, w którym dziecko może jeździć. Może to być samochód elektryczny z akumulatorem, który posiada kompletne wyposażenie prawdziwego pojazdu. Pojazdy mają kierownicę z klaksonem i sporą ilością  różnych funkcji głosowych, boczne lusterka, pedał gazu czy światła led z przodu i z tyłu. W sklepach z zabawkami znajdziemy samochody w wersji sedan, czyli mające niskie zawieszenie dobrze spisujące się na równej nawierzchni oraz terenowe pojazdy  dużymi kołami i napędem na przód i tył, które są stworzone do pokonywania wszelkich nierówności i wertepów. Pojazdy są bezpieczne i dostosowane do wieku dzieci. Niektóre posiadają także pilot do zdalnego sterowania, które świetnie się sprawdzają na długich spacerach, czy na początki nauki jazdy samochodem. Auta specjalnie nie posiadają pedału hamulca, ponieważ mógłby się on mylić dzieciom z gazem. Automatycznie się on włącza, gdy puści się gaz.

Zabawkowe pojazdy są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka, które ukończyło już trzy lata. Mają one pasy bezpieczeństwa, więc maluchy będą chronione przed ewentualnym wypadnięciem czy wyjściem w trakcie jazdy. Najtańszy model takiego auta kosztuje kilkaset złotych.

 

Kategorie: Dla dziecka