Razem z całą naszą rodziną przeprowadziliśmy się do nowego domu. Niestety nie znaliśmy żadnych zasad tam panujących ani też żadnych ludzi, którzy byliby tak mili i wszystko na wytłumaczyli na samym początku. Tak abyśmy mogli postępować w imię nowych panujących zasad. Do tej pory mieszkaliśmy poza granicami naszego kraju, dlatego też wszystko w Polsce było dla nas inne i nowe.

Kto zapewni nam wywozy odpadów śmieciowym w Krakowie

szybki wywóz śmieci z krakowaPrzeprowadziliśmy się z Toronto w Kanadzie do miasta Krakowa, znajdującego się w Polsce. Było to nasze rodzinne miasto, jednakże nie byliśmy w nim od kilkudziesięciu lat. Przeprowadzka była głównie spowodowana odziedziczeniem przez nas domu po babci na przedmieściach miasta Krakowa. Dom ten kilka lat temu został jednak włączony do samego miasta i wszystkie zasady w nim panujące dyktowane były przez władze miasta Krakowa. Naszymi niewiadomymi w kwestii mieszkania w nowym domu były bardzo przyziemne sprawy. Na przykład dużo zachodu zajął nam tak zwany szybki wywóz śmieci z krakowa. Polegało to na odpowiednim przygotowywaniu specjalnych kontenerów na śmieci wypełnionych odpowiednimi odpadami w bardzo szybkim czasie. Wystawiać musieliśmy wszystko tylko i wyłącznie w godzinach porannych. Każda strefa miała swoją przydzieloną godzinę. Dodatkowo śmieci miały być bardzo dobrze posegregowane. Dostaliśmy od władz miasta Krakowa specjalne pojemniki. Były one podzielone na następujące śmieci. Pierwszy żółty na plastik, następnie niebieski z przeznaczaniem na papier, zielony z lepszych jakościowo materiałów na szkło

Dodatkowo były również dostępne brązowe pojemniki na odpady organiczne oraz przezroczyste przeznaczone na śmieci mieszane. Dość szybko przyzwyczailiśmy się do takich zwyczajów. Najgorsze było wstawanie rano żeby wystawić pojemniki.

Kategorie: Usługi