Zawsze marzyłam o kominku w związku z czym jakiś czas temu postanowiłam zrealizować swoje marzenie. Sama budowa kominka nie okazała się tak trudna, ani tak kosztowna, jak się tego obawiałam. Niestety po jakimś czasie stwierdziłam, że problem jest zupełnie inny. Okazało się palenie w kominku, które przez długi okres czasu spędzało mi sen z powiek i to w sensie dosłownym.

Drewno do kominka, ułatwiające utrzymanie stałej temperatury

dobre drewno kominkowe z RybnikaOkazało się że wszystkie problemy, z jakimi musiałam się borykać ,były wynikiem używanie nieodpowiedniego drewna. Dlatego od kiedy poznałam dobre drewno kominkowe z Rybnika, mogę już spać spokojnie. Przede wszystkim drewno to jest wysokokaloryczne, w związku z czym pali się naprawdę przez bardzo długi okres czasu. Dzięki temu jest ono również zdecydowanie bardziej wydajne, co wiąże się ze sporymi oszczędnościami. Początkowo miałam problem z utrzymaniem stałej temperatury w kominku, zwłaszcza w sezonie zimowym. Zdarzały się sytuacje, że musiałam ustawiać sobie budzik i wstawać w nocy, jeżeli nie chciała no rano obudzić się w zimnym domu. Na szczęście od kiedy korzystam z drewna, pochodzącego od sprawdzonego dostawcy, problem ten już nie istnieje. Wystarczy wieczorem dołożyć drewna do kominka i wciąż rano odczuwam przyjemną temperaturę a drewno najgorszym wypadku jeszcze się tli, w najlepszym z kolei mogę wciąż obserwować płomienie. Atutem jest również dobra cena drewna, które ostatnio kupuję.

Problemy z paleniem w kominku, w większości przypadków wynikają z używania nieodpowiedniego drewna. Jeżeli drewno jest niskokaloryczne, utrzymanie odpowiedniej temperatury, zwłaszcza w okresie zimowym będzie naprawdę bardzo dużym problemem. Z tego własnie względu dobrze jest zadbać o to, aby kupować drewno najwyższej jakości.

 

Kategorie: Handel