Nie zawsze opłaca się podróżować własnym samochodem. Dlatego na rynku pojawiły się zupełnie nowe usługi. Można np. wyjechać w podróż pociągiem lub samolotem, a w konkretnym miejscu wypożyczyć samochód, by przemieszczać się po mieście, na wybrzeżu i nie tylko.

Wypożyczenie samochodu na krótki termin w mieście

rent a car warsawTakie rozwiązanie jest już bardzo modne za granicą. Można np. wynająć samochód na Majorce, Wyspach Kanaryjskich, w popularnych włoskich miejscowościach. Teraz można to zrobić również w Warszawie. Jedyne co jest potrzebne to prawo jazdy. Na terenie Unii Europejskiej prawo jazdy traktowane jest wszędzie tak samo – niezależnie od tego, gdzie zdawany był egzamin państwowy. W takich sytuacjach samochód wypożyczany jest zazwyczaj na krótki termin – np. na weekend, na tydzień, ewentualnie dwa tygodnie. W dużym mieście usługa rent a car warsaw jest bardzo przydatna. Nie trzeba poruszać się zatłoczonymi środkami komunikacji miejskiej, bo przecież można komfortowo przemieszczać się po mieście samochodem i docierać w każde miejsce. Trzeba jednak dbać o samochód, który się wypożyczyło. Umowy pospisywane są na krótki termin. Osoba wynajmująca samochód płaci nie tylko czynsz za okres wynajmu, ale również kupuje paliwo. Dodatkowo liczona jest też tzw. kilometrówka. Jest to limit kilometrów, które można pokonać w ciągu okresu wynajmu. Jeśli kilometrówka zostanie przekroczona, naliczane są dodatkowe opłaty.

Zazwyczaj jednak wypożyczalnie dają dość spory limit kilometrów, które można wyjeździć. Niezwykle ważne jest to, by samochód trafił do wypożyczalni z powrotem w nienaruszonym stanie. Nie można samochodu uszkodzić, porysować, zepsuć. Wtedy wszelkie koszty związane z naprawą takiego auta również poniesie osoba wynajmująca. W wypożyczalniach można wybrać różne marki i modele samochodów.

Kategorie: Motoryzacja