Paliwo w formie płynnej jest niezbędne do zasilania zarówno pojazdów, jak i maszyn rolniczych. Czasami zdarza się tak, że skończy się ono szybciej, niż było to przewidywane. W takiej sytuacji ilość pozwalająca na ponowne uruchomienie powinna zostać przetransportowana w odpowiedni sposób. W zależności od tego, do czego jest potrzebne. Zbiorniki wykorzystywane podczas takiego przedsięwzięcia będzie się różnił.

Rodzaje zbiorników do transportu paliwa

zbiornik do transportu paliwaW niektórych przypadkach paliwo musi być transportowane bezpośrednio do pojazdu lub maszyny wymagającej jego użycia. Dlatego też można wyposażyć się w odpowiedni zbiornik do transportu paliwa. Najpopularniejszym z nich jest kanister. Wykorzystuje się go do napełniania baków niewielkich maszyn takich jak kosiarki, a także do uzupełniania niespodziewanych braków w zbiorniku samochodu. Według prawa żaden inny nieatestowany pojemnik nie może być wykorzystywany w takich sytuacjach. Jeżeli natomiast chodzi o paliwo do maszyn rolniczych, zwykły kanister byłby niewystarczający. Dlatego też konstruowane są specjalne mobilne zbiorniki wyposażone w dystrybutory. Rolnik może posiadać taki na własność lub zamówić usługę dowozu paliwa przez firmę specjalizującą się w tym. Bardzo często również na terenie swojego gospodarstwa rolnego osoby takie mają także skonstruowane specjalne zbiorniki stacjonarne. Bez względu na to, jakiej pojemności jest kanister czy specjalistyczny pojemnik, musi on być odpowiednio oznaczony.

Transport paliwa może odbywać się wyłącznie przy użyciu specjalistycznych zbiorników stworzony do tego zastosowania. Najpopularniejszymi z nich są kanistry, które służą do uzupełniania braków w bakach samochodowych lub niewielkich maszynach ogrodniczych. Poza nimi istnieją jednak także stacjonarne i mobilne zbiorniki przeznaczone dla rolników. Posiadają one wbudowane dystrybutory ułatwiające nalewanie paliwa do baku maszyny.