Kiedy adoptowaliśmy psa ze schroniska, to chciałam mieć wszystko jak najlepiej przygotowane na jego pojawienie się w domu. To był powrót do posiadania psa po kilku latach od momentu wyprowadzenia się od rodziców. I to był pierwszy raz, kiedy spotkałam się z sytuacją, że przygotowana poduszka nie spodobała się zwierzakowi i uparcie nie chciał on na niej spać. Musiałam poszukać czegoś nowego.

Materace do leżenia dla psów

materac dla psaZawsze szykowaliśmy własne poduszki czy koce, aby psy mogły na nich leżeć. Więc tym bardziej się zdziwiłam, że nasz psiak nie był zainteresowany posłaniem. Chociaż posłanie to zbyt duże słowo. Przygotowana poduszka wręcz go odstraszała, przez co w nocy i tak wskakiwał na sofę, by to na niej spać. Zdecydowałam się więc na poszukanie czegoś lepszej jakości, co by skłoniło go do potraktowania tego jako jego własne łóżko. Taki materac lezakowy dla psa musiał być przystosowany specjalnie do tego, by zwierzak czuł się na nim dobrze, nie był łatwy do popsucia, czy był po prostu przyjemny do siedzenia i leżenia na nim. Znalazłam materac i zamówiłam go. Miałam nadzieję, że tym razem piesek polubi legowisko i będzie chciał na nim spać i przestanie szukać okazji do siedzenia na łóżku. Mój mąż bardzo nie lubił jak zwierzaki wchodziły na meble, więc pozbycie się tego nawyku u psa było bardzo ważne.

Jakaż ulga mnie ogarnęła, gdy kupiony materac okazał się dla psa być tym idealnym rozwiązaniem. Gdy nowe posłanie pojawiło się na podłodze, to psiak od razu się nim zainteresował – obwąchał ze wszystkich stron, przetestował kilka razy i z miejsca praktycznie postanowił się na nim zdrzemnąć. Od tej chwili pies regularnie i bez większych problemów spędza swój wolny czas właśnie w tym miejscu, traktując je jako swoje prywatne królestwo.

 

Kategorie: Zoologia