Toruń jest niezwykle urokliwym miejscem, w którym bez wątpienia można się zakochać już od momentu pierwszego spaceru po jego pięknej starówce. Nic więc dziwnego, że pedagodzy dbający o rozwój intelektualny i kulturalny dzieci i  młodzieży wybierają to miasto jako cel zorganizowanych wycieczek szkolnych.

Co najchętniej dzieci oglądają na toruńskiej starówce?

starówka w toruniuOdpowiedź na powyższe pytanie wcale nie jest łatwa, ponieważ ze względu na szeroką gamę dostępnych atrakcji trudno wybrać te najbardziej popularne wśród najmłodszych turystów  przybyłych do Torunia.  Jeśli jednak konieczne byłoby stworzenie takiego rankingu to na pewno nie może w nim zabraknąć toruńskiego Ratusza, pomnika Mikołaja Kopernika, licznych muzeów, Bramy Klasztornej czy zabytkowych kościołów. Jednak starówka w Toruniu to nie tylko te i wiele innych wartych zobaczenia miejsc o wartości kulturowej, ale także miejsce, w którym świetnie można się bawić. I nie mowa tutaj o licznych klubach czy restauracjach, ale miejscach przeznaczonych typowo dla dzieci. I tak mogą one skorzystać z możliwości własnoręcznego przygotowania ciasteczek – oczywiście słynnych toruńskich pierników czy stworzenia innych słodkich przysmaków takich jak cukierki czy lizaki. Takie połączenie zabawy z nauką z pewnością sprawi, że młodzi podróżnicy zapamiętają Toruń jako miasto niezwykle atrakcyjne i w przyszłości będą do niego często wracać. 

Wszystkie powyżej opisane miejsca, propozycje spędzenia czasu bez wątpienia wzbudzają ciekawość poznania i zachęcają do odwiedzenia toruńskiej starówki, a z czasem także do poznania innych urokliwych zakątków tego pięknego miasta. Być może młody człowiek odwiedzający je przy okazji wycieczki szkolnej zafascynuje się tak bardzo, że w przyszłości z Toruniem właśnie postanowi związać swe dorosłe już życie. 

Kategorie: Usługi