Czworonożni przyjaciele wiernie towarzyszą ludziom, czujnym okiem obserwując nasze codzienne poczynania. Wieczorami z chęcią kładą się u boku swoich właścicieli tak, że ci niejednokrotnie balansować muszą na krawędzi materaca. Aby każde z nich mogło odpowiednio wypocząć, warto podarować milusińskiemu jego własne legowisko.

Jakie cechy powinno mieć psie legowisko?

materac dla psaOczywiście zimowe noce nie są tak straszne, kiedy ciepło zapewnia merdająca ogonem kula futra, ma to też jednak swoje minusy. Sierść na ubraniach, kanapie i w jedzeniu to codzienność właścicieli psów. Jak dobrze byłoby więc mieć chociaż jedno miejsce, w którym jej nie ma, albo jest jej nieco mniej. Dobre legowisko przede wszystkim musi mieć odpowiedni rozmiar. Ważną cechą jest też materiał, z którego zostało ono wykonane. Nie tylko pokrycie jest istotne, ale także wypełnienie. Materiał zewnętrzny powinien być odporny, aby pazury nie rozdarły go przy kontakcie. Musi być także wygodny do czyszczenia, świetnie by było, gdyby można było wygodnie ściągnąć pokrycie i wrzucić do pralki w razie poważnych zabrudzeń. Wypełnienie natomiast to osobna kwestia. Nawet najlepszy materiał zewnętrzny nie pomoże, jeśli materac dla psa będzie niewygodny. Nie może być zbyt cienki lub zbyt szybko się odkształcić. Jednak ostateczna ocena po zakupie legowiska, leży w łapach czworonoga, a ten, tak jak człowiek, może zacząć wybrzydzać. W końcu najwygodniej zawsze będzie spać jak najbliżej swojego właściciela, grzejąc go w zimne noce.

Kupno legowiska dla psa jest decyzją trudniejszą, niż się wydaje. Wiele czynników wpływa na jego trwałość i wygodę. Jeśli jednak uda się wybrać je dobrze, zarówno czworonóg, jak i jego człowiek będą zachwyceni, a jeden z nich zdecydowanie bardziej wypoczęty.

Kategorie: Zoologia