Choroby narządu wzroku zostały okrzyknięte chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Wyniki przeprowadzanych badań są zatrważające. Szczególnie narażone na dysfunkcje zdolności widzenia okazują się dzieci. Od pierwszych lat życia ich oczy narażone są na działania większej liczby szkodliwych czynników zewnętrznych. Jakie są pierwsze objawy i co zrobić gdy zostaną zaobserwowane?

Okulista dla dzieci

okulista dziecięcy bydgoszcz W szkołach podstawówkach, nawet w klasach nauczania wczesnoszkolnego, widok maluchów w okularach nikogo nie dziwi. Coraz częściej dzieci cierpią na wady wrodzone, czyli problemy towarzyszą im od pierwszych dni życia. W szpitalach niemowlak zostaje przebadany również pod tym kątem, specjaliści poświęcają sporo uwagi, każda wrodzona choroba stwarza szczególne niebezpieczeństwo dla dalszego rozwoju małego człowieka. Lekarz badający dziecko w szpitalu na pewno zaleci kolejne badania i tok leczenia. Lecz nie zawsze wada wzroku objawia się tuż po urodzeniu. Ostrość widzenia może pogorszyć się w każdym wieku. Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko częściej mruży oczy, siada bliżej ekranu telewizora, czyta z „nosem w książce” niezwłocznie znajdź w swojej okolicy lekarza-specjalistę. Okulista dziecięcy Bydgoszcz zdiagnozuje problemy gnębiące malucha. Czasami dziecko może odziedziczyć predyspozycje do chorób, jeżeli ktoś w rodzinie cierpi na krótkowzroczność, lekarze zalecają wizytę u okulisty w pierwszych miesiącach życia.

Najważniejsza jest świadomość. Rodzice powinni mieć podstawowe pojęcie na temat wad i chorób oka. Gdy zajdzie najmniejsze nawet podejrzenie, że dzieje się coś niedobrego, np. dziecko samo zgłasza nawracające bóle głowy, bywa rozdrażnione – nie zwlekaj i udaj się do okulisty. Wczesna diagnoza, odpowiednia korekta i rehabilitacja pozwala uzyskać znaczącą poprawę zdrowia.