Kiedy kupiłam własne mieszkanie to prawie wszystko mi się w nim podobało. Dobre położenie, nowe okna i drzwi, stylowa kuchnia. Ściany zamierzałam przemalować, tak by pasowały mi do wyposażenia wnętrz. Jednak jedyna rzecz która wyglądała tam naprawdę koszmarnie to był parkiet w pokoju dziennym. Wszędzie indziej były albo panele albo kafle ceramiczne.

Usuwanie kleju było niezbędne

usuwanie kleju po parkietachParkiet był stary, cały porysowany, a warstwa lakieru zeszła chyba jeszcze za czasów komunizmu. Zdecydowanie trzeba było go wymienić na zwykłe panele. Myślałam, że będzie to łatwiejsze, po prostu zerwie się deski i gotowe. Ale jednak nie. Parkiet był klejony jakimiś dziwnymi specyfikami, które w dodatku są rakotwórcze. Nie zamierzałam ryzykować swojego zdrowia dla remontu. Znalazłam firmę, która potrafiła zająć się wszystkim. Dla niej usuwanie kleju po parkietach to żadna nowość. Mają do tego specjalne, działające bezpyłowo urządzenia, które szybko się go pozbywają. Najpierw trzeba oczywiście pozbyć się desek parkietowych, potem usuwa się klej i czyści podłoże. Nawet bez pyłu i tak się tam sporo brudzi. Samodzielnie nie da się usunąć kleju po parkietach, chyba że ktoś lubi katorżniczą pracę z ręczną szlifierką i skrobaczką. Specjaliści wiedzą co robią, zatem wiedziałam, że wszystko pójdzie bez problemów. Pracownicy usunęli cały klej, nie pozostał nawet jeden ,,okruszek”. Tak idealnie gładką podłogę można było dalej odnawiać. Ja zdecydowałam się na panele podłogowe w kolorze naturalnego dębu.

Panele kładzie się szybko i montuje na wcisk, a nie na klej. W razie remontu nie chce później mieć znowu problemu z klejem który przywarł do podłoża i można go usunąć jedynie specjalistycznymi maszynami. Nie mniej jednak teraz zwracam większą uwagę na skład materiałów budowlanych.

Kategorie: Budownictwo