Wiele firm zastanawia się obecnie nad zaletami korzystania z oprogramowań do zarządzania kadrą pracowniczą. Okazuje się, że bardzo popularnym rozwiązaniem jest obecnie system SAP HR. Ciekawe jest to, że aż 76% procesów biznesowych (na rynku światowym!) przechodzi właśnie przez oprogramowanie SAP.

Dobry przepływ informacji i spójne raporty dzięki SAP

sap hcmGdyby wybrać 100 najbardziej reprezentatywnych, światowych marek, to aż 98% z tych marek należałoby do klientów SAP, którzy regularnie korzystają z tego oprogramowania. Te liczby naprawdę oddziałują na wyobraźnię, a co najważniejsze – są zgodne z prawdą. Firma, która zdecyduje się na wdrożenie systemu SAP zyska nie tylko organizacyjnie (usprawni różne procesy), ale także wizerunkowo (znajdzie się na liście tych przedsiębiorstw, które korzystają z SAP i osiągają sukcesy w branży). Oczywiście dobry sap hcm daje też wiele innych możliwości. Zaletą tego oprogramowania jest na pewno unifikacja. Tę zaletę chwalą sobie przede wszystkim podmioty, które należą do światowych marek kapitałowych. Zdarza się, że takie firmy korzystają z systemów lokalnych. Te systemy nie nadają się jednak do współpracy z największymi markami. Lepiej postawić na sprawne i bezproblemowe oprogramowanie, które pozwoli na zjednoczenie z daną marką. Przepływ informacji będzie całkowicie swobodny. Generowane będą spójne raporty. Porównywana będzie praca oddziałów znajdujących się w różnej lokalizacji. A na to wszystko pozwala wdrożenie zaledwie jednego systemu SAP.

Wiadomo, że system SAP HCM jest dopasowany do wymagań, jakie panują na danym rynku (w danym kraju). Chodzi tutaj przede wszystkim o wymagania prawne i podatkowe. Dzięki systemowi SAP dochodzi do unifikacji procesów, a zarządzanie poszczególnymi obszarami jest po prostu spójne. Warto zastanowić się na takim rozwiązaniem.