Psychologia to nauka badająca mechanizmy oraz prawa rządzące psychiką człowieka a także jego zachowaniami. Bada ona również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje z otoczeniem oraz międzyludzkie. Psychologia jako nauka dotyczy nas, ludzi, ale bardzo często mówi się także o psychologii zwierząt.

Kim jest i czym się zajmuje psycholog?

W dzisiejszych psycholog legnicaczasach znaczenie zawodu psychologa zyskało ogromne znaczenie. Dawniej wizyta u niego była traktowana jako powód do wstydu i bardzo często osoby korzystające z jego usług ukrywały ten fakt przed znajomymi a nawet przed rodziną. Współcześnie świadomość naszego społeczeństwa jest większa i coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologa. Jednak nie każdy wie, czym tak naprawdę zajmuje się psycholog Legnica. Jest to wolny zawód, który nastawiony jest przede wszystkim na pomaganiu drugiej osobie i dawaniu oparcia. Charakteryzuje się on wysokimi kwalifikacjami oraz kompetencjami osoby wykonującej go a także osobistym stosunkiem i zaangażowaniem w pracę. Jeśli więc mamy jakieś kłopoty i nie wiemy jak sobie z nimi poradzić warto udać się do tego specjalisty. Nie muszą to być wcale skomplikowane problemy, czasami wystarczy, że po prostu się komuś wygadamy, powiemy o tym co nam leży na sercu. Z pomocy psychologa mogą również korzystać małżeństwa, które przeżywają kryzys lub nie potrafią się dogadać. Warto skorzystać z jego usług, szczególnie w przypadku gdy to nasze dziecko ma jakiś problem. Osobie z takim doświadczeniem łatwiej będzie się z nim dogadać i „wyciągnąć” potrzebne informacje.

Zawód psychologa wcale nie jest taki prosty jak nam się wydaje. Jego zadaniem nie jest mówienie pacjentowi jak ma postępować, ale wysłuchanie go i wspieranie a także dodawanie otuchy. Bardzo często z pomocy psychologa korzystają osoby, które straciły kogoś bliskiego i nie potrafią sobie z tym poradzić.