Zamawiając swoją łódź chciałem mieć stu procentową pewność, że wszystko w niej będzie mocne i wytrzymałe. Postanowiłem upewnić się, że również silnik należy do produktów najwyższej klasy. Wszedłem do internetu i zacząłem szukać informacji na ten temat.

Idealne silniki elektryczne do łodzi

silnik elektryczny do łodziSprzedawca mówił, że ten silnik nie jest popularny, ale za to jest bardzo wytrzymały. Pierwsza część na pewno się zgadzała, ponieważ nie było o nim zbyt wielu informacji w języku polskim. Uznałem, że to jeszcze nie musi znaczyć niczego złego – ponieważ znałem też angielski, postanowiłem sprawdzić również anglojęzyczne strony. Tutaj informacji było już znacznie więcej. Praktycznie każdy komentarz mówił to samo – był to najlepszy dostępny na rynku silnik elektryczny do łodzi. Jeśli tylko była taka możliwość, należało go kupować, montować w swojej łodzi i cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem przez najbliższe co najmniej dziesięć lat. Te opinie w pełni mnie przekonały. Zadzwoniłem do sprzedawcy i potwierdziłem swoje zamówienie – chciałem łódź z dokładnie takim silnikiem. Powiedział, że nie ma sprawy – łódź będzie do odbioru pod koniec tego miesiąca. Byłem bardzo podekscytowany – miała to być moja druga łódź. Pierwsza była kupiona bez większego przemyślenia, ale teraz, wiedząc, że wciągnąłem się w żeglarstwo, mogłem wydać nieco więcej pieniędzy i bardziej przyłożyć się do szukania odpowiednich części. W końcu czym więcej teraz spędzę czasu na szukaniu właściwej łodzi, tym mniej w przyszłości czeka mnie napraw i stresu.

Łódź była w doskonałym stanie, gdy do mnie dotarła. Nie mogłem się doczekać tego dnia. Następnego dnia wynegocjowałem od szefa trzytygodniowy urlop. W końcu mogłem wypłynąć na nieco szersze wody – od dawna brakowało mi tego poczucia relaksu i wolności.

Kategorie: Rozrywka