Od zawsze marzyłem o tym, aby mieszkać w domu wolnostojącym z własnym garażem, gdzie trzymałbym bezpiecznie mój samochód. Do pełni szczęścia brakowało mi jeszcze pełnego zautomatyzowania bramy, która póki co nie działała na pilota, ale to właśnie miałem w planach. Całe szczęście, że montaż takiego systemu nie był na mojej głowie, ja jednak musiałem kupić odpowiedniego pilota.

Kompatybilny pilot do bramy garażowej

Piloty do bram

Brama garażowa, którą posiadałem była faktycznie bardzo solidna i nie bałem się o bezpieczeństwo mojego samochodu w środku, jednak chciałem zainwestować jeszcze w najlepszy pilot na rynku, który sprawi, że nie będę musiał wychodzić z samochodu, aby w ogóle bramę otworzyć. Piloty do bram to nie taka łatwa sprawa, jeśli chodzi o ich zakup. Przede wszystkim musiałem zadbać o to, aby był kompatybilny z bramą, którą posiadam. W przeciwnym przypadku po naciskaniu na otwieranie i zamykanie bramy nic by się nie działo. W tym jednak pomógł mi pracownik pewnej firmy, którą wybrałem i która posiada różne piloty do bram. Podpowiedział mi też, że każdy pilot powinien być dobrze skonfigurowany, aby jak najlepiej spełniał swoje zadanie. Zaproponował mi, że zrobi to wszystko za mnie, jak tylko kupię piloty do bram. Podałem mu więc model mojej bramy oraz mechanizmu, a ten dobrał taki pilot, który programuje się przy pomocy dosłownie jednego przycisku. Wyjaśnił mi wszystko i okazało się, że samodzielnie poradziłem sobie z tym tematem.

Teraz piloty do bram to codzienność. Zdecydowałem się na kupno dwóch sztuk. Jeden na pewno dam mojej żonie, która również korzysta z tego garażu i też na pewno woli go otwierać przy pomocy pilota, niż wychodzić z samochodu za każdym razem, kiedy chce do niego wjechać. Pilot działał na baterie, które bardzo łatwo się wymieniało.

 

Kategorie: Dom i ogród