Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo. Dotyczy to różnego rodzaju rozwiązań, które mają na celu przeciwdziałanie wystąpieniu niepożądanych zjawisk takich jak pożar czy włamanie. Niemniej jednak w budynkach obserwowane są również inne zagrożenia, które często mogą pozostać niezauważone przez ludzi.

Jak wykryć ulatniający się gaz?

czujniki gazu simonDotyczy to w szczególności faz lotnych. Mowa tutaj chociażby o ulatnianiu się gazu ziemnego z instalacji. Jest to bardzo duże niebezpieczeństwo. Sytuacja ta może w skrajnych przypadkach prowadzić do podtrucia osób przebywających w przestrzeni lub nawet do wybuchu. W związku z tym wiele osób decyduje się na montaż urządzeń i rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo oraz umożliwiających szybkie wykrycie zagrożenia. Jako przykład można podać czujniki gazu simon będącej jedną z najbardziej renomowanych firm na rynku. Czujniki tego producenta mogą wykrywać gazy takie jak: butan, propan, metan czy wcześniej wspomniany gaz ziemny. W momencie detekcji sygnalizowany jest alarm poprzez zaświecenie się czerwonej diody LED oraz emisję sygnału dźwiękowego. Warto wspomnieć, że tego typu element ma możliwość automatycznego odcięcia dopływu gazu jeśli jest połączony z elektrozaworem. Normalna praca jest sygnalizowana świeceniem się zielonej diody LED. Elementy instalacyjne produkowane przez markę Simon są bardzo często spotykane w różnego typu projektach. Wynika to z kilku faktów.

Przede wszystkim ceniona jest niezawodność oraz trwałość. Wielu projektantów systemów różnego typu od lat korzysta z rozwiązań, które dostarcza ta firma. W ten sposób mają oni pewność jak zachowa się układ w momencie, gdy będzie konieczne jego zadziałanie. Jak widać w budownictwie wszelkiego typu duży nacisk jest obecnie kładziony przede wszystkim na bezpieczeństwo osób przebywających w obiekcie.