Budowa instalacji elektrycznych czy teleinformatycznych wymaga położenia wielu kabli, które powinny być odpowiednio schowane tak aby nie psuły estetyki wnętrz. Dlatego też przygotowując się do takich prac instalacyjnych warto zastanowić się jakie elementy będą nam potrzebne tak aby osiągnąć żądany efekt. Na rynku budowlanym dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających estetyczne schowanie kabli tak aby były one niewidoczne.

Schowane kable, czyli poprawa estetyki.

koryto kabloweJeżeli zastanawiamy się w jaki sposób schować prowadzone kable tak aby były niewidoczne a zarazem był do nich łatwy dostęp w razie awarii powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich elementów konstrukcyjnych takich jak koryto kablowe. Jest ono mocowane do podłoża czy też ściany za pomocą specjalnych śrub oraz kołków, które bardzo mocno mocują takie koryto co zapobiega jego przesuwaniu się. Bardzo ważną cechą takiego elementu jest jego nasuwana plastikowa pokrywa umożliwiająca bardzo prosty i szybki dostęp do schowanych wewnątrz kabli w celu na przykład ich naprawy lub dołożenia nowej wiązki. Jeśli zaś chodzi o wielkość takiego koryta to dobrze jeśli zakupimy je nieco większe tak aby w razie potrzeby móc dołożyć nowe kable do istniejącej wiązki bez potrzeby wymiany całego koryta na nowe. Takie elementy są dostępne w większości sklepów budowlanych gdzie znajdziemy ich różne rozmiary oraz długości tak aby możliwe było odpowiednie dopasowanie do naszych potrzeb. Cena takiego koryta nie jest wysoka, gdyż są to elementy dosyć powszechnie stosowane w budownictwie.

Jak zatem widać schowanie wiązki kabli nie wymaga zbyt skomplikowanych prac, gdyż wystarczy jedynie zastosować odpowiednie elementy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie schowanie wszystkich kabli tak aby nie było ich widać, co poprawi estetykę danego miejsca.

Kategorie: Technologia