Nie da się ukryć, że woda jest bardzo ważnym czynnikiem dzięki któremu podtrzymywane jest życie na naszej planecie. Również nasze ciała składają się z wody. Stanowi ona aż 70 procent masy naszego ciała. Każdego dnia spożywamy wodę w postaci czystej lub też jako różne napoje. Warto przykładać dużą wagę do tego by pita przez nas woda była właściwie przefiltrowana.

Nowe sposoby oczyszczania wody

filtry do uzdatniania wodyMetod oczyszczania wody jest obecnie dość dużo. Zaznaczyć jednak trzeba, że do tych najbardziej popularnych zaliczyć można oczyszczanie wody poprzez filtry węglowe oraz obecnie stosuje się nowoczesną metodę opartą o filtry odwróconej osmozy. Wspomniane filtry do uzdatniania wody wyróżniają się bardzo dużą efektywnością. Kluczowe jest jednak pamiętanie o tym by systematycznie wymieniać wkłady filtrujące. Zależnie od producentów czas na wymianę tychże wkładów może być różny. W przypadku nowoczesnych filtrów odwróconej osmozy z reguły jest tak, że wkłady wymienia się raz na dwa lub trzy miesiące. Jeśli jednak mamy świadomość tego, że do naszego domu dostarczana jest bardzo brudna woda to wówczas wkłady filtrujące powinno się wymieniać znacznie częściej. Filtrowanie oparte o odwróconą osmozę jest związane z wykorzystywaniem specjalnej błony półprzepuszczalnej, która wychwytuje zanieczyszczenia i zatrzymuje je na swojej powierzchni. Dzięki temu możliwe jest zatrzymywanie zanieczyszczeń w postaci bakterii i wirusów.

Ogólnie rzecz biorąc do filtrowania wody powinniśmy się bardzo mocno przykładać w szczególności wtedy jeśli pobieramy wodę z własnego ujęcia. Wówczas zachodzi bowiem największe ryzyko tego, że nasza woda będzie zawierała drobnoustroje chorobotwórcze. Sporym problemem jest również nadmiar jonów wapnia i magnezu w wodzie co powoduje, że woda jest twarda.

Kategorie: Dom i ogród