Uprawiając własny ogródek, doskonale wiemy ile pracy trzeba włożyć, aby wyrosły zasiane plony. Często zniechęcamy się do jego prowadzenia przez liczne szkodniki i gryzonie niweczące naszą plany. Ślimaki, krety, stonki, a nawet drobne insekty, potrafią w ciągu jednej nocy zniszczyć całą uprawę.

Jakiej siatki użyć przeciw kretom?

mocna siatka na kretyKrety należą do jednych z najuciążliwszych gryzoni, które potrafią w błyskawicznym tempie przeorać nasze pole i zjeść plony od korzeni. Walka z nimi jest ciężka i długotrwała, a na dodatek znajdują się one pod ochroną, więc metodę walki musimy dobrze przemyśleć. Najlepsza jest mocna siatka na krety, która skutecznie zniechęci małe zwierzątka do odwiedzania naszego ogrodu. Jest ona wykonana z trwałej stali i różni się jedynie wielkością oczek. Aby raz na zawsze się pozbyć kretów, siatka musi mieć odpowiednią wielkość, ponieważ krety są sprytne i znajdą miejsce gdzie jej nie będzie. Na całej długości i szerokości ogrodu, na głębokości około sześciu, siedmiu centymetrów należy wkopać siatkę i koniecznie jej brzegi przytwierdzić do podłoża. Ponieważ te niepozorne zwierzęta mają sporo siły, aby zniechęcić je do podejmowania kolejnych prób, siatka musi być zaczepiona specjalnymi kotwami. Tak przygotowany teren, możemy przykryć kolejną warstwą ziemi i posiać trawę. Jeżeli oczka w siatce będą zbyt duże to gryzoń się przeciśnie na powierzchnie i nasza praca pójdzie na marne, dlatego warto wybrać jak najmniejsze oczka w rozmiarze maksymalnie dziesięć, dwanaście milimetrów.

Siatki na krety stały się bardzo popularne, ze względu na nieinwazyjną walkę, która ich nie zabija, a jedynie zniechęca do wizyty w naszym ogrodzie. Można ją kupić w sklepie ogrodniczym w cenie około trzydzieści złotych za metr, plus specjalne kotwy utrzymujące siatkę we właściwym miejscu.