Ściernica trzpieniowa jest doskonale znanym akcesorium każdego majsterkowicza. Dzięki niej możliwa jest obróbka ścierna elementów o niespotykanych czy skomplikowanych kształtach. Z jej pomocą możliwa jest obróbka różnego typu materiałów takich jak drewno czy metal. Jest więc ona elementem niezwykle uniwersalnym.

Dobór odpowiednich parametrów ściernic trzpieniowych

ściernice trzpienioweDzięki uniwersalnemu kształtowi ściernice trzpieniowe doskonale dopasowują się do kształtu niemal każdego obrabianego przedmiotu. Szeroki przekrój dostępnych gradacji pozwala na całkowite usunięcie zadzior oraz zbędnych powłok na obrabianym materiale. Co najważniejsze ściernica trzpieniowa może zostać zamontowana do urządzeń takich jak wiertarka, wkrętarka czy elektronarzędzi, które posiadają uniwersalne wymienne końcówki. Parametrem niezwykle istotnym, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru ściernicy trzpieniowej jest jej twardość. Dobór odpowiedniej, w głównej mierze uzależniony od rodzaju materiału, nad którym będziemy pracować. Kolejnym, mniej istotnym parametrem, który decyduje o wyborze ściernicy jest jej kształt. Na rynku możemy najczęściej spotkać się ze ściernicami walcowymi, kulisto-walcowymi, stożkowymi, ostrołukowymi czy też kulistymi. Dobór odpowiednich wymiarów ściernic również ma istotne znaczenie. Średnica, wysokość oraz wielkość ziarna powinna być dostosowana do przedmiotu, na którym zostanie ona użyta. Wszystkie wartości zostają podane przez producenta najczęściej na opakowaniu produktu. Są one podane w milimetrach oraz calach.

Ściernice trzpieniowe posiadają bardzo uniwersalne zastosowanie. Możemy się z nimi spotkać przede wszystkim w przemyśle maszynowym, odlewniach, zakładach naprawczych czy nawet w przydomowych warsztatach. W wielu przypadkach jest to element wręcz niezastąpiony.

Kategorie: Handel