Na rynku wrocławskim działa bardzo dużo firm oferujących wynajem rusztowań. Rusztowania można wynająć w małej lokalnej firmie lub w dużej sieci wypożyczalni sprzętu budowlanego. Rusztowania najczęściej wynajmowane są na dni lub na tygodnie. W dużych projektach budowlanych przedział czasowy rozliczenia kosztów najmu to miesiąc.

Firmy wynajmujące rusztowania

wynajem rusztowań wrocławWiele firm budowlanych posiada rusztowania we własnych aktywach. Bardzo często zdarza się jednak realizacja bardzo dużych projektów budowlanych. W takim przypadku pozostaje wynajęcie rusztowania. Wynajem sprzętu budowlanego jest procesem gospodarczym wynikającym z modelu biznesowego funkcjonowania firm budowlanych. Firmy budowlane, realizujące duże projekty budowlane, bardzo często nie kupują sprzętu budowlanego, gdyż jest to nieopłacalne. Bardzo często przy dużych projektach budowlanych firmy korzystają z wynajętego sprzętu. Najwięcej wypożyczalni sprzętu budowlanego jest w dużych miastach. W dużym mieście najlepiej udać się do dużej wypożyczalni rusztowań. W dużej wypożyczalni znajdziemy bardzo duży wybór różnych rodzajów rusztowań. Jeżeli chodzi o wynajem rusztowań Wrocław jest miastem, które nie odbiega od innych dużych miast w Polsce. We Wrocławiu możemy znaleźć małe wypożyczalnie oraz duże wypożyczalnie sieciowe. Wypożyczalnie rusztowań we Wrocławiu oferują pełny serwis z budową oraz demontażem rusztowań włącznie. Koszt wynajmu rusztowania ustalany jest najczęściej indywidualnie z każdym klientem. Na koszt całkowity wynajmu rusztowania wpływa kilka czynników.

Koszt wynajmu rusztowania to koszt podstawowy, czyli cena wynajmu rusztowania naliczana zgodnie z okresem rozliczeniowym, jakim jest tydzień lub miesiąc. Kolejnym składnikiem ceny jest koszt dowozu rusztowania na miejsce budowy, następnym składnikiem jest koszt montażu oraz demontażu rusztowania. Do kosztów może dojść jeszcze koszt serwisu rusztowania.

Kategorie: Budownictwo