Koronka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów pomocnych przy wykonywaniu biustonoszy. Dzięki niej możliwe jest nadanie temu elementowi bielizny zmysłowego, a niekiedy nawet seksownego wyglądu. Dodatkowo koronka nadaje powierzchni biustonosza niestandardowej struktury, dzięki czemu jego wygląd zyskuje na atrakcyjności.

Charakterystyka koronkowych biustonoszy

biustonosze koronkoweJeśli chodzi o samo określenie biustonosze koronkowe, przy obecnym zróżnicowaniu dostępnych na rynku modeli biustonoszy, nie jest ono dostatecznie jednoznaczne. Prawdopodobnie, gdybyśmy powiedzieli trzem różnym kobietom, że potrzebują one koronkowego biustonosza, każda z nich miałaby zupełnie inną wizję takiego biustonosza. Na rynku znajdziemy bowiem popularne push-upy, których miseczki bardzo często pokryte są dekoracyjną koronką. Znajdziemy także biustonosze typu balconette, w których koronkowe bywają również ramiączka, a przede wszystkim koronka wykorzystywana jest w tym modelu do wykonania skrzydełek, które w swojej strukturze zawierają haftki służące do zapinania biustonosza. W sklepach z bielizną coraz częściej znajdziemy także biustonosze soft, które w pełni wykonane są z koronki, wykorzystując jej przezroczystość i nadając kobiecemu ciału nieco tajemniczego, a z pewnością bardzo seksownego, wyglądu. Oczywiście wszystkie wykorzystywane koronki są koronkami najwyższej jakości. Dodatkowo niektóre z nich zdobione są, np. dekoracyjnymi cyrkoniami.

Koronka jest materiałem, który bardzo często może uwidocznić nasz biustonosz pod bluzką czy koszulą, którą mamy na sobie. Zakupując więc koronkowy biustonosz musimy mieć świadomość, że pod niektórymi naszymi ubraniami będzie on widoczny, a co za tym idzie, musimy stwierdzić, czy jest to dla nas w porządku, czy też nie chcemy eksponować naszej bielizny.