Czas wolny po pracy, weekend czy urlop to momenty na który każdy czeka z utęsknieniem z zegarkiem w ręku. Możliwości rozdysponowania tego czasu jest wiele w zależności od preferencji i upodobań. Coraz częściej wybierana jest opcja aktywnego wypoczynku a więc połączenie przyjemnego z pożytecznym. Sporty indywidualne lub zespołowe, siłownia a nawet spacer kwalifikują się do czynnego spędzania czasu.

Dlaczego rower górski nadaję się na wyprawy?

rowery górskieAktywny wypoczynek staję się jednym z najbardziej popularnych sposobów na oderwanie się w wolnych chwilach od obowiązków służbowych. Wielkim zainteresowaniem cieszą się rowery górskie za pomocą których możemy wytrenować kondycję fizyczną a także zrzucić kilka kilogramów. Przy okazji wypraw możemy także podziwiać piękne krajobrazy a także dotrzeć do miejsc trudno dostępnych dla samochodów. Rower górski w przeciwieństwie do zwykłych modeli jest dużo cięższy gdyż cała jego konstrukcja musi być znacznie wytrzymalsza ze względu na ciężkie do pokonania trasy. Najistotniejszymi mechanizmami pozwalającymi na bezpieczną oraz komfortową jazdę są amortyzatory. Koła w tych modelach są zdecydowanie szersze, ich średnice wynoszą od 26 do 29 cali a uwarunkowane jest to potrzebą zwiększenia trakcji. Rama jest wykonana zazwyczaj z aluminium lub ze stali. W modelach przeznaczonych do ciężkich tras i zjazdów zainstalowane są ramy z pełną amortyzacją. Koloru to tylko i wyłącznie kwestia gustu gdyż praktycznie każdy kolor znajduję się w ofertach producentów.

Wypoczynek jest rzeczą bardzo istotną dla każdego człowieka. Musi się znaleźć moment, w którym należy się oderwać od pracy i obowiązków i się zrelaksować. W zależności od upodobań jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Coraz więcej osób preferuje aktywny sposób spędzania czasu i wybiera pośród różnego rodzaju sportów. Od zawsze, niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się rowery, dzięki którym możemy z przyjemnością budować kondycję fizyczną. Jeździć może dosłownie każdy, w swoim tempie i pokonując możliwe dystanse.