W biegłym miesiącu kupiliśmy nasze wymarzone mieszkanie z powierzchnią na poddaszu. Wszystko jest bardzo pięknie, ale okazało się że słońce bardzo mocno operuje w znajdującym się tam pomieszczeniu. Z tego względu zaczęliśmy poszukiwać jakiegoś rozwiązania.

Rolety jako regulacja dostępu światła

rolety do okien dachowychDokonaliśmy przeglądu możliwości i doszliśmy do wniosku, że będziemy musieli w jakiś sposób zasłonić okna. Ze względu na skosy bardzo ciężko jest zasłonić okna firanką czy zasłonką. Jest to dość niewygodne. Dlatego zdecydowaliśmy się na rolety do okien dachowych. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Można wybrać można wybrać dowolny wzór. Rolety mają różną przepuszczalność światła, jedne przepuszczają mniej światła, inne więcej, można za ich pomocą regulować dopływ światła. Dzięki roletom światło w pomieszczeniu jest miękkie i pomieszczenie o wiele mniej się nagrzewa, a jednocześnie nie jest całkiem ciemno. Rolety są dostępne na wymiar w bardzo wielu opcjach kolorystycznych i na każdą kieszeń. Zazwyczaj są dostępne w opcji z montażem. Z tego względu zamówiliśmy już piękne rolety na poddasze, teraz czekamy na montaż. Na poddaszu planuję urządzić sobie pracownię, więc dobre światło jest dla mnie bardzo istotne. Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła rozłożyć się ze wszystkimi moimi przyborami malarskimi i tworzyć w nastrojowym świetle przepuszczonym przez rolety. Co jest dla mnie istotne to to, że regulacja natężenia światła jest w roletach jest bardzo prosta i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.

Rolety są rozwiązaniem dla osób, które pragną regulować ilość światła docierającą do pomieszczenia. Są dostępne w bardzo wielu wzorach i kolorach, mogą być zrobione z różnych materiałów, mogą być bardziej lub mniej przepuszczalne.

Kategorie: Dom i ogród