Są firmy, które specjalizują się w pracach wykończeniowych. Do usług takich firm należy m.in. układanie kostki brukowej. Zanim jednak dojdzie do ułożenia kostki na tarasie, chodniku, w ogrodzie czy na innych powierzchniach, to klient musi wybrać odpowiedni rodzaj kostki brukowej.

Kostki brukowe poddawane specjalnemu procesowi płukania

kostka brukowa mazowieckieA jak wiadomo, takich kostek jest całkiem sporo. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi znajdują się np. kostki brukowe szlachetne. Nazwa nie bierze się znikąd. Kostka brukowa szlachetna ma taką nazwę, ponieważ jej powierzchnia ulega specjalnej obróbce podczas produkcji, albo już po zakończeniu produkcji kostki. Dzięki tej specjalnej obróbce kostka brukowa szlachetna uzyskuje oryginalne, unikalne walory estetyczne. Zmieniają się również właściwości użytkowe takich kostek. Taka szlachetna kostka brukowa mazowieckie dzieli się na kilka rodzajów. Często wykorzystywana jest np. kostka o powierzchni płukanej. Jak sama nazwa wskazuje, kostka brukowa płukana jest poddawana procesowi płukania. Płucze się warstwę wierzchnią kostki brukowej. Dzięki temu dochodzi do usunięcia drobin betonu. To pozwala na wyeksponowanie naturalnego i pięknego kolorytu takiej kostki brukowej. Oczywiście tego typu kostki brukowe są droższe, ale ich cena jest uzależniona od samego producenta.

Zabiegi uszlachetniające sprzyjają nie tylko poprawieniu estetyki. Okazuje się, że kostka brukowa, która została poddana procesowi płukania, nabiera też innych walorów. Kostka brukowa szlachetna płukana ma znacznie lepsze właściwości antypoślizgowe. Właśnie dlatego z takiej kostki brukowej korzysta się często w miejscach użyteczności publicznej, przez które codziennie przemieszcza się wiele osób. Jest to kostka ładna i do tego bezpieczna.

Kategorie: Budownictwo