Na rynku działa około kilkuset tysięcy biur księgowych, które zajmują się prowadzeniem rachunków wielu firm jednocześnie. Ich usługi są kierowane do jednoosobowych działalności gospodarczych, ale również przeróżnych spółek.

Co oferują nam biura rachunkowe?

biuro rachunkowe warszawa wolaZdecydowana większość przedsiębiorców woli powierzyć rachunki firmowe specjalistom niż samodzielnie się nimi zajmować, gdyż wymaga to dużej wiedzy i doświadczenia. O ile przy małej działalności, jest to jeszcze możliwe, to przy dużych firmach mających znaczące obroty i zatrudniające wielu pracowników, to zadanie jest wręcz niemożliwe do realizacji. W Polsce znacząca większość firm współpracuje z biurami księgowymi, ponieważ ich usługi są znacznie tańsze niż zatrudnienie specjalisty. Jeżeli interesuje nas rzetelne biuro rachunkowe Warszawa Wola jest dzielnicą, w której działa ich przynajmniej kilka. Ich niewątpliwą zaletą jest kompleksowy charakter usług, które obejmują księgowość, kadry i płace, a nierzadko także doradztwo z zakresu optymalizacji podatków w firmie. W biurach rachunkowych najczęściej zatrudnionych jest kilku głównych księgowych, który zajmują się prowadzeniem podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Jeżeli w biurze nie ma pracowników kadrowych, to także ich obowiązki spoczywają na księgowych, czyli muszą sporządzać listy płac, prowadzić akta osobowe pracowników czy uzupełniać druki i zaświadczenia przedkładane do ZUS-u.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurami rachunkowymi, ponieważ oferują wysoką jakość usług w niskiej cenie. Co prawda nie ma się do własnej dyspozycji swojego księgowego, ale można liczyć na profesjonalną obsługę w każdym aspekcie.