Produkcja filmowa to brzmi dumnie. Każdy, kto umieści sobie na wizytówce taki napis, przechodzi awans społeczny. Niewiele osób natomiast wie, czym tak naprawdę zajmuje się producent filmowy. Jakie są jego zadania i możliwości wpływania na twórców filmowych, takich jak operator i reżyser.

Producent animacji filmowych

produkcja animacjiOsoba zajmująca się produkcją filmową generalnie zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, sprzętowymi i finansowymi. Produkcja animacji polega w głównej mierze na zgraniu wszystkich części procesu tworzenia rzeczonego filmu animowanego. Wszystkie etapy produkcji filmowej dzielimy na pre produkcję, produkcje i post produkcję. W filmach animowanych w zasadzie występuje tylko pre i post produkcja. Pre produkcja to okres przygotowawczy, w którym zostaje zapisany na papierze pomysł filmu i zostaje stworzony scenariusz, kosztorys. Zostają pozyskane środki finansowe niezbędne do przygotowania filmu. Na tym etapie pracą producenta jest skontaktowanie ze sobą scenarzystę i przyszłego reżysera, skosztorysowanie i pozyskanie pieniędzy. Przy normalnych filmach fabularnych po pre produkcji następuje produkcja, czyli okres zdjęciowy. Kiedy angażuje się aktorów, kamery i tak dalej. W animacji ten okres nie występuje i przechodzimy od razu do post produkcji. Czyli etapu, w którym na komputerach są tworzone postacie, tło, rekwizyty, obiekty zdjęciowe.

Po przygotowaniu postaci tak zwanych rigów oraz całej reszty następuje animacja, czyli stworzenie filmu. W tym momencie całość filmu zostaje zmontowana. Czyli odbywa się montaż poszczególnych scen w sekwencje i w całość filmu. Zostają dograne postsynchrony, czyli nagrania głosów lektorskich oraz szumy i gwary, czyli tło dźwiękowe. Całość jeszcze raz zostaje poddana montażowi filmowemu.

Więcej o animacjach znaleźć można na: https://m8house.com/

 

Kategorie: Usługi