Kiedyś nasze mamy i babcie nie miały takiego wybory jak mamy dzisiaj, gdyż sklepy były bardzo ubogo wyposażone. Dzieci nosiły te same ubrania w jednakowych kolorach. Teraz jest tak dużo producentów odzieży dziecięcej, że ciężko dokonać wyboru.

Komplety składające się ze śpioszków

komplet śpioszki i kaftanikBez względu ile by miał ubranek nasz maluszek, zawsze chętnie przyjmiemy kolejną parę od dziadków czy znajomych. Jak wiadomo maluchy szybko się brudzą, zatem często może być potrzeba przebierania dziecka. Dlatego dobrze jest mieć w zapasie kilka ubranek gotowych do założenia. Do codziennego zakładania najlepsze są body z długim lub krótkim rękawem, a do tego spodenki lub rajstopy i spódniczka. Jeżeli chodzi o spanie, to tu najlepiej się sprawdzi komplet śpioszki i kaftanik, które dostępne są w wielu modelach i kolorach dla chłopców i dziewczynek. Alternatywnie można zakładać maluchom pajacyki, które są ubrankiem jednoczęściowym i rozpinanym na całej długości wzdłuż tułowia i nóżki. Śpioszki są najczęściej na grubych ramiączkach z zapięciami dla ramionach oraz mają zabudowane stópki lub też nie. Do nich trzeba koniecznie założyć kaftanik, który przeważnie jest zapinany na zatrzaski lub zakładany i zawiązywany z bosku. Jest to bardzo komfortowa piżamka dla malucha, gdyż nie ogranicza jego ruchów. W sprzedaży znajdziemy komplety ze śpioszkami w rozmiarze od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem. Są one głównie stosowane przez niemowlęta, ewentualnie nieco starsze dzieci, które noszą jeszcze pieluszki.

Przy wyborze kompletu śpioszków z kaftanikiem, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Na lato najlepsze będą bawełniane zestawy, natomiast na chłodniejszą porę roku sprawdzą się frote lub nawet dostępne w miękkiego pluszu czy polaru.

Kategorie: Dla dziecka