Jak wiadomo – wizualizacja to ważny czy bodaj nie najważniejszy element każdego wykładu lub prezentacji. Ponieważ większość osób najchętniej poznaje nowe zagadnienia za pomocą wzroku – obraz pozwala nauczajacym łatwiej przekazać skomplikowane informacje, a „słuchaczom” i odbiorcom wiadomości lepiej zrozumieć i zapamiętać.

O tablicach suchościeralnych

Kiedyśtablica suchościeralna 120x90 do nauki wykorzystywano głównie czarne tablice do pisania kredą. Ich zaletą było proste użycie, łatwość zapisu dostępna nawet dla dziecka. Obecnie stare drewniane tafle są z powodzeniem wypierane przez białe i gładkie plansze suchościeralne. Tablice w nowej wersji nie sypią miałkim pyłem i nie brudzą, pozwalają lepiej się czyścić i łatwiej usuwać wszystkie zapisane na nich informacje. Są bardziej praktyczne, a przez to powszechne. Niejednokrotnie wyposażone w właściwości magnetyczne – umożliwiają nie tylko wykonywanie zapisów mazakiem, lecz także zawieszanie dodatkowych papierowych tabliczek z informacjami lub tworzenie przekazu wyłącznie z samych kolorowych magnesów. Tablica suchościeralna 120×90 – to chyba najbardziej popularna wersja nowej dydaktycznej planszy. Ze względu na swój praktyczny wymiar jest z powodzeniem wykorzystywana zarówno w przedsiębiorstwach – do przeprowadzania szkoleń, jak i w klasach – do prowadzenia lekcji. Nową formą jej użycia jest zawieszanie w pokojach dziecięcych jako gadżetu dającego upust aktywności plastycznej najmłodszych.

Białe plansze o właściwościach suchościeralnych to ważna pomoc w procesie nauki i przekazywania wiedzy. Choć swój rodowód wiodą ze starych czarnych tablic do pisania kredą, to jednak są od nich o wiele bardziej praktyczne i wygodne w użyciu. Tablice suchościeralne są lekkie i łatwe w montażu, czasami nawet mobilne, nie pylą, a dzięki temu są bezpieczniejsze dla zdrowia i sprzyjają dbaniu o higienę otoczenia.