Łatwo jest dać się uwieść atrakcyjnej stylistyce prezentowanej przez przez liczne elementy wyposażenia czy wykończenia domu. Sam ich zakup to jednak nie wszystko – spieki kwarcowe mogą przedstawiać się znakomicie, jednak błędy w montażu mogą ostateczny efekt bardzo skutecznie oszpecić. Dlatego przy pracy z podobnymi spiekami stosowane powinny być zaprawy i fugi rekomendowane przez producenta, najlepiej w wykonaniu jego własnych serwisantów.

Zadbaj o prawidłowe zainstalowanie spieków kwarcowych

montaż spieków kwarcowychDobór rozwiązań montażowych jakie zostaną zastosowane w kontekście elementów wykończenia naszego domu ma niemal tak samo duży wpływ na jakość ostatecznego efektu jak samo wzornictwo. Stąd też fachowy montaż spieków kwarcowych powinien być przez nas bezwzględnie wykupiony – uzyskanie powierzchni schludnych, doskonale spasowanych i osadzonych na lata w sposób, z którym nie będą się wiązać na przykład przebarwienia fug w kuchniach spowodowanie parą czy wilgocią, to zadanie dla osób, które wiedzą co robią. Fachowcy realizujący montaż spieków kwarcowych posiadają dostęp do klejów, fug i gipsów jakie pozwalają te komponenty osadzić w realiach różnorodnych kuchni, na które składają się zróżnicowane elementy i materiały. Dokładając starań zarówno do doboru elementów jak i ich późniejszego montażu gwarantujemy sobie nie tylko styl ale i jego zachowanie pomimo nadchodzących licznych lat codziennego użytku pomieszczenia.

Uroda spieków kwarcowych jest uderzająca, zupełnie inaczej jednak przedstawiają się one po zamontowaniu dokładnie, fachowo i równo, a inaczej wtedy, gdy bez zachowania odpowiednich reguł po prostu zrobimy to na szybko. Lepiej jest przekazać tak niełatwe zadanie serwisantom od samego producenta, by nie narażać naszego domu na oszpecenie.

Kategorie: Budownictwo