Kostka brukowa jest znakomitym wyborem na wyłożenie ścieżek, chodników i podjazdu. Doskonale sprawdza się w bardziej nietypowych zastosowaniach, jak użyta do budowy schodów czy wyłożenia tarasu. Występuje w wielu rodzajach, dlatego pasuje do bardzo zróżnicowanych miejsc.

Kostka brukowa przy zabytkowych budynkach

kostka brukowa cena bydgoszczKostkę brukową stosuje się zarówno przy nowoczesnych, jak i klasycznych budynkach. Doskonale komponuje się z różnymi stylami. Dzięki połączeniu różnych kolorów, kształtów i rozmiarów kostki można uzyskać wyjątkowy, dekoracyjny efekt, do tego bardzo trwały i zwracający na siebie uwagę. Wśród miejsc, w których warto rozważyć położenie kostki brukowej, są okolice zabytkowych budynków. Choć pod względem stylu bardziej mogłyby do nich pasować np. „kocie łby”, szczególnie do bardzo starych budowli, to ze względu na komfort użytkowania kostka jest o wiele lepszym wyborem. Nie znaczy to wcale, że nie będzie tam ona pasować – obecnie w sprzedaży występuje kostka brukowa postarzana, której faktura i wybarwienie pozwalają sądzić, że liczy sobie ona już dziesiątki, jeśli nie setki lat. Ma ona z reguły nie do końca równy kształt, jak gdyby została już wytarta na krawędziach przez tysiące stóp w ciągu ostatniego stulecia albo kilku. Jeśli kogoś interesuje taka właśnie postarzana kostka brukowa cena Bydgoszcz będzie doskonałym miastem, żeby dokonać jej zakupu. Poza nierównymi, zaokrąglonymi krawędziami, taka kostka zwykle ma nieco szorstką powierzchnię.

Wpływa to na jej antypoślizgowość, taka kostka jest więc bardzo bezpiecznym wyborem na ruchliwe trasy, gdzie jest większa szansa, że ktoś mógłby się poślizgnąć po deszczu albo zimą przez śnieg i lód. Poza klimatycznym wyglądem, kostka brukowa postarzona jest bardzo trwała i z pewnością będzie, bez śladu zużycia, spełniać swoją rolę przez wiele lat.

Kategorie: Budownictwo