Zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych czapek dla kobiet jest kaszkiet Damski. Naczej najczęściej kobiety noszą go w okresie jesienno-zimowym. Wtedy kiedy na dworze zaczyna być chłodno trzeba nagrywać swoją głowę. Jest to ważne nie tylko dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Czapki w okresie zimowym powinni nosić wszyscy, ponieważ to właśnie przez skórą głowy tracimy najwięcej ciepła.

Klasyczny kaszkiet damski sztruksowy

kaszkiet damskiNajwiększą popularnością cieszą się zdecydowanie kaszkiety sztruksowe. Zarówno dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci są one dostępne w sklepach z odzieżą. Oprócz tego na popularnych stronach internetowych również możemy zakupić kaszkiety. Zdecydowanie najbardziej popularny kaszkiet damski jest ekolodzy brązowym. To właśnie taki kolor pasuje niemal do każdej stylizacji. Możemy go ubrać do płaszcza ze skóry oraz jeansowej katany z futerkiem. Oczywiście w innych kolorach tez są w sprzedaży. Pozostałymi bardzo popularnymi kolorami jest klasyczny czarny oraz beżowy. Jeśli chodzi o mężczyzn to oni właśnie wybierają kaszkiety w kolorze czarnym. W sklepach odzieżowych dziecięcych znajdziemy natomiast tego typu czapki w kolorze różowym dla dziewczynek oraz granatowym dla chłopca. Z kolei wersja letnia zazwyczaj szyta jest z bawełny lub lnu, ponieważ są to materiały bardzo lekkie i przewiewne.

Cena za kaszkiet sztruksowe Damski to koszt około 50 do 100 zł. Oczywiście zależy ona od producenta. Bardziej ekskluzywnych sklepach znajdziemy także kaszkiety wykonane z naturalnej skóry. Wtedy takie kartki kaszkiet kosztuje nawet 300 zł. Jeśli lubimy czapki z daszkiem właśnie model będzie dla nas idealne zarówno na lato jak i na chłodne jesienne wieczory. Kaszkiety, które są podszyte na polarze możemy również nosić na mrozy oraz zimowe pory.