Leczenie ortodontyczne zazwyczaj składa się z kilku etapów. Wady zgryzu można z powodzeniem niwelować w niemal każdym wieku. Oczywiście im wcześniej zaczniemy odpowiednią kurację, tym lepiej. Skuteczne okazuje się noszenie specjalnie zaprojektowanego aparatu ortodontycznego.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne w Poznaniu?

ortodonta dziecięcy poznańOrtodonci zajmują się korygowaniem poważnych wad zgryzu. Dzięki ich staraniom nasze uzębienie będzie bez zarzutu. Wady zgryzu prowadzą do nieprawidłowości w oddychaniu i przeżuwaniu pokarmów. Powodują również dyskomfort u pacjenta. Nie można również zapominać o walorach estetycznych. Kiedy najczęściej pojawiają się wady zgryzu? Zwykle można je zaobserwować już w wieku dziecięcym. Rodzice dzieci powinni zatem jak najszybciej interweniować. Nie brakuje miejsc, w których przyjmuje dobry ortodonta dziecięcy Poznań jest jednym z nich. W tym mieście działa popularna prywatna klinika stomatologiczna, w której przyjmują zarówno specjaliści zajmujący się dziećmi i młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. Leczenie ortodontyczne w Poznaniu przebiega bardzo sprawnie i bez większych komplikacji. Pacjenci mogą liczyć na komfortowe warunki oraz troskliwą opiekę na światowym poziomie. Ortodonci z Poznania zwracają uwagę na fakt, że wady zgryzu mają rozmaite przyczyny. Mamy zwykle do czynienia z wadami wrodzonymi lub też nabytymi, które najczęściej wykształcają się w ciągu pierwszych lat życia dziecka.

Dzieci często mają wady zgryzu. Mogą mieć zbyt wysunięte zęby lub zbyt cofnięte. Powoduje to szereg problemów, których nie należy lekceważyć. W przeciwnym razie będą się pogłębiać z każdym rokiem. W przypadku wad zgryzu trzeba zachować cierpliwość. Efekty nie są widoczne od razu, lecz po upływie kilku lub nawet kilkunastu miesięcy.