Małe dziecko wymaga codziennej kąpieli, ponieważ jego skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa na mocz, zanieczyszczenia i kontakt z bakteriami. Dziecko do około trzeciego, czwartego roku życia powinno się kąpać w specjalnej wanience, dostosowanej do wieku i wagi dziecka.

Gdzie kupić podstawkę pod wannę dla dziecka?

podstawa pod wanienkę niemowlęcąPierwsza kąpiel często przeraża młodych rodziców, bo nie wiedzą jak właściwie trzymać malucha żeby nie zrobić mu krzywdy i jak pielęgnować pępek. Położna środowiskowa odwiedzająca matkę po porodzie z pewnością pokaże jak to robić i doradzi gdzie najlepiej postawić wanienkę aby było nam najwygodniej myć dziecko. Podstawa pod wanienkę niemowlęcą przyda się każdemu rodzicowi, gdyż pozwala na ustawienie jej na idealnej wysokości, dopasowanej do naszego wzrostu. Ponieważ niemowlaka należy kąpać codziennie, to ważne aby nie musieć się schylać do dziecka w wannie, tylko mieć ją na wysokości przynajmniej pasa. Dźwiganie dziecka także nie jest dobre dla naszego kręgosłupa, dlatego jeżeli nie mamy stołu, na którym moglibyśmy ustawić wanienkę, to warto się zaopatrzyć w specjalny stojak. Jest on wykonany z lekkiego i odpornego aluminium, które wytrzyma obciążanie nawet do piętnastu kilogramów. Podstawka posiada regulowaną wysokość i szerokość, aby można ją było dostosować do każdej wanienki. Wanienka niemowlęca jest w rozmiarze do siedemdziesięciu centymetrów i posiada na dnie specjalne gumki antypoślizgowe, ułatwiające kąpiel dziecka.

Podstawkę możemy kupić w większości sklepów z artykułami dla dzieci, oraz przez internet. Obsługa stelaża jest bardzo łatwa, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego sprawdzi się także w małym mieszkaniu. Średnia cena stelaża pod wanienkę waha się pomiędzy pięćdziesiąt a siedemdziesiąt złotych.