W salach gimnastycznych wiele osób ćwiczyć, głównie grają w siatkówkę, piłkę galową, koszykówkę i tym podobne rzeczy. Ważne jest, aby w takich miejscach była odpowiednia nawierzchnia. Przede wszystkim musi ona być bezpieczna dla wszystkich użytkowników. 

Bezpieczna nawierzchnia sportowa

podłoga sportowaNawierzchnie sportowe muszą spełniać kilka wymogów, aby cały obiekt sportowy został oddany do użytku publicznego. Podłoga lub nawierzchnia sportowa musi być antypoślizgowa. Podczas uprawiania różnych sportów, czy ogólnie podczas biegania w hali nie możemy się ślizgać, dlatego powierzchnia, na której nie ma możliwości pośliźnięcia się jest idealna. Na podłodze sportowej często są klejone linie wyznaczające granice gry, pola karne i tym podobne. Nawierzchnia musi być odpowiednia również pod innymi względami. Musi być wytrzymała na uderzenia piłki, czy skoki. Wiadomo, że w halach sportowych często się skacze, biega, uderza mocno piłką. Dlatego musi być ona pod tym względem wytrzymała. Często w dużych halach sportowych, gdzie organizowane są zawody na przykład w siatkówkę rozkłada się dodatkowo jeszcze jedną nawierzchnię. Jest ona dość miękka. Przynajmniej tak miękka, że siatkarze nie boją się rzucić na niej za piłką, żeby zdobyć punkt. Dlatego mówi się, że nie ma jednej idealnej nawierzchni sportowej. W siłowni również jest inna podłoga, która swoim wyglądem przypomina puzzle materiałowe. Bardzo łatwe je się montuje.

Reasumując ile jest różnych sportów tyle nawierzchni. Dla każdej dyscypliny są inne nawierzchnie dostosowane. Jednak ważne jest, aby wszystkie nawierzchnie spełniały wymogi bezpieczeństwa. Decydując się na otwarcie obiektu sportowego ważne jest, aby położyć odpowiednia nawierzchnię sportową. W obiektach sportowych bardzo dużo młodych osób przebywa.