Obecnie większość zakładów pogrzebowych ma w swojej ofercie usługi kompleksowe. Jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu rodzina osoby zmarłej może pogrążyć się w żałobie i nie musi załatwiać wszystkich formalności w tym trudnym okresie.

Kaplice, w których odbywają się ceremonie pogrzebowe

usługi pogrzebowe wrocławW niektórych zakładach znajdują się nawet specjalne kaplice pożegnań, w których jak sama nazwa wskazuje, można pożegnać po raz ostatni osobę zmarłą. W takiej kaplicy ciało osoby zmarłej wystawiane jest przez kremacją czy przed pogrzebem. To w niej odbywają się ceremonie pogrzebowe. Kaplica wynajmowana jest zawsze na określony czas. Zazwyczaj wynosi od kilkadziesiąt minuty: od 30 do 45 minut. W praktyce wygląda to tak, że w kaplicy odbywają się ceremonie pogrzebowe, które są połączone z Mszą Świętą lub nie (msza może odbywać się w terminie późniejszym np. w kościele parafialnym) – to wszystko zależy już od woli rodziny zmarłego. Takie usługi pogrzebowe wrocław świadczone są bardzo często, ponieważ znacznie odciążają rodzinę w trudnym okresie. W kaplicach pożegnalnych znajduje się miejsce nie tylko dla osoby duchownej np. księdza, ale również dla świeckiego mistrza ceremonii. Trzeba pamiętać o tym, że pogrzeby w Polsce wcale nie muszą mieć postać pogrzebów kościelnych. Pogrzeby świeckie organizowane są właśnie z udziałem mistrza ceremonii. Zakłady pogrzebowe współpracują z takimi mistrzami lub można samemu znaleźć odpowiednią osobę, która poprowadzi pogrzeb świecki.

Wnętrza kaplic są zazwyczaj minimalistyczne, modernistyczne i estetyczne. W środku zmieścić się może nawet kilkaset osób (w zależności od wielkości kaplicy). Na życzenie rodziny osoby zmarłej można skorzystać z usług organisty w czasie ceremonii pogrzebowych. Możliwe jest też odtworzenie muzyki dostarczonej na płycie CD.

Kategorie: Usługi