Już organizacja zwykłego przyjęcia weselnego wymaga sporych ilości czasu oraz energii, jaką wkładamy w planowanie. A przyjęcie, na którym bawią się goście z różnych krajów, wymaga zazwyczaj jeszcze więcej przygotowań i planowania.

Sprawne urządzenie wesela międzynarodowego

wesele międzynarodoweBardzo wiele związków małżeńskich zawieranych jest wśród ludzi, którzy pochodzą z różnych krajów, a co za tym idzie z różnych kultur i środowisk. Jeżeli decydują się na ślub, zazwyczaj chcą również urządzić wesele międzynarodowe. Sam ślub wymaga oczywiście mnóstwa formalności, załatwiania różnych dokumentów i potrzebnych papierów. Natomiast przyjęcie weselne wymaga również planowania, ale zupełnie innych spraw. Należy przede wszystkim poznać tradycje i obyczaje panujące w kraju przyszłej małżonki czy małżonka, zadbać o to, żeby pojawiły się na weselu. Podobnie jest z muzyką oraz potrawami. Wymieszanie tradycji obu krajów spowoduje, że wszyscy gości będą mogli aktywnie uczestniczyć w zabawie i jednocześnie poznać obyczaje panujące w innym kraju. Podobnie z próbowaniem najróżniejszych tradycyjnych potraw czy w końcu wspólnych tańcach. Jest to doskonały pretekst do rozmów i poznania się wzajemnie obu rodzin. Należy też wynająć wodzireja, który ma doświadczenie w prowadzeniu takich wesel i będzie umiał umiejętnie zachęcić wszystkich gości do wspólnego świętowania i wyjaśni, najczęściej w języku angielskim, pochodzenie różnych tradycji, dzięki czemu gości nie będą się czuli zaniedbani, a doświadczony DJ zadba o różnorodność muzyczną.

Organizacja wesela międzynarodowego nie musi być wielkim wyzwaniem. Wystarczy pogodzić ze sobą różne tradycje, zadbać o różnorodność nie tylko muzyki, ale i również jedzenia. Koniecznie należy też wynająć profesjonalnego wodzireja z biegłą znajomością języka angielskiego.