Firma od przeprowadzek musi mieć wyposażenie, które pozwoli przenosić przedmioty z jednego mieszkania do drugiego. Poza autem dostawczym ważne są kartony. Skąd wziąć ich wystarczająco dużo do codziennych przeprowadzek? Jak zrobić, aby było tanio? Oto kilka odpowiedzi, które mogą przynieść firmie trochę oszczędności w skali całego roku.

Jak zorganizować dużo opakowań kartonowych?

mocne opakowania kartonoweNiektóre zakłady papiernicze specjalizują się w produkcji opakowań kartonowych. Jeśli interesują Cię mocne opakowania kartonowe, możesz się do nich zgłosić, a oni sprzedadzą Ci tyle sztuk, ile potrzebujesz. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, jednak można to zrobić o wiele taniej. W dalszym ciągu należy jednak nawiązać kontakt z zakładem papierniczym. W tym drugim, tańszym przypadku chodzi o to, aby kupować materiał, z którego wykonuje się pudełka. Jest to dwukomorowa tektura. Zdarza się, że firma ma na przykład dwudniową przerwę w przeprowadzkach. Pracownicy w tym czasie sami złożą odpowiednią ilość pudełek. Wystarczy zagiąć karton oraz skleić w kilku miejscach. Polecam zrobienie wzoru z drewna. Po jego przyłożeniu karton złoży się samodzielnie, a pracownik będzie musiał tylko go skleić. Sposób jest tańszy, a osoby zatrudnione w firmie mają zajęcie każdego dnia, przez co nie musisz wypłacać tzw. postojowego. Dodatkowo takie kartony zajmują niewiele miejsca, przez co możesz kupić wiele sztuk naraz. Im więcej zakupujesz, tym wyższy rabat Ci się należy.

Oszczędzanie na takich szczegółach ma duże znaczenie. Mimo że na pierwszy rzut oka nie zobaczysz oszczędności, po analizie finansowej stwierdzisz, że było warto. Firma zyska nawet dwa tysiące złotych więcej w budżecie. Możesz przeznaczyć to na premię dla pracowników lub naprawdę samochodu dostawczego.