Konopie są obecnie roślinami, które nie są w Polsce zbyt dobrze kojarzone. Wpływ na to w dużej mierze ma fakt, że rośliny te są często po prostu uznawane za narkotyki. Jednak trzeba wziąć pod uwagę ten fakt, że konopie występują również w wersjach, które nie posiadają w swoim składzie absolutnie żadnych substancji psychoaktywnych. Mowa tutaj oczywiście o konopiach siewnych. 

Lecznicze oleje konopne 

olej konopny cenaKonopie siewne znane są niektórym również pod inną nazwą, która brzmi „konopie przemysłowe”. Oficjalną nazwą tego gatunku jest jednak Cannabis Sativa. W przeciwieństwie do odmiany Cannabis Indica ta pierwsza nie zawiera w swoim składzie absolutnie żadnych substancji, które mogą wpływać na postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. W konopiach indyjskich tym składnikiem jest słynne THC. Natomiast konopie przemysłowe zawierają ogromne ilości CBD, które to skutecznie THC zastępują i dodatkowo poprawiają pracę naszego organizmu. Z takich konopii przemysłowych wytwarzany jest drogocenny olej konopny cena za takie preparaty jest dość mocno zróżnicowana ponieważ zależy ona od stężenia CBD. W sprzedaży dostępne są olejki konopne zawierające CBD w 10, 30 lub 50 procentach. Jak łatwo można się domyślić najdroższe są oczywiście te olejki, które zawierają w swoim składzie najwięcej CBD. Te związki są w stanie skutecznie regulować pracę naszego układu immunologicznego oraz układu nerwowego. 

Systematycznie spożywanie olejków konopnych może mieć naprawdę zbawienny wpływ na nasz organizm. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupieniem takich olejków to mogą Państwo znaleźć je głównie w sklepach ze zdrową żywnością. Takie olejki są naprawdę często kupowane i wygląda na to, że ich popularność w najbliższym czasie będzie rosła jeszcze bardziej.