Gdy pomnik naszych bliskich jest już w złym stanie, chcemy go w związku z tym odnowić lub wymienić na całkowicie nowy. Warto w takiej sytuacji zwrócić się do firmy, która zajmuje się budową nagrobków i poprosić o wycenę oraz przedstawienie jej oferty.

Budowa nagrobka podwójnego

nagrobki podwójneFirm, które zajmują się budową i stawianiem nagrobków jest na rynku coraz więcej. Warto przed wybraniem się do konkretnej firmy przejrzeć szczegółowo ich ofertę. Większość firm, które zajmują się tą branżą prowadzi swoją stronę internetową, na której zamieszczają przykładowe zdjęcia wykonanych wcześniej nagrobków i pomników, podają przykładową cenę za wykonanie konkretnego nagrobka. Jednak zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej firmy, warto wcześniej wybrać się do niej i szczegółowo omówić warunki umowy. Cena wykonania nagrobka zależy od bardzo wielu czynników i może być inna od tej, która jest podana na stronie internetowej. Cena nagrobka jest zależna od kamienia, z jakiego nagrobek ma być wykonany. Im lepszej jakości kamień tym cena jest wyższa. Wielkość nagrobka też ma ogromne znaczenie – inna jest cena za nagrobek pojedynczy, inna za nagrobki podwójne które są większe w związku z tym wymagają większego nakładu pracy. W firmie budującej nagrobek mamy również do wyboru wiele rodzajów czcionek, jakie chcemy by były wybite na płycie nagrobnej. Cena czcionek – podobnie jak w przypadku nagrobków zależy od jakości oraz trudności wykonania, im lepszej jakości litery na nagrobku tym będą bardziej trwałe.

Coraz częściej ludzie decydują się na budowę dużych rodzinnych grobowców lub nagrobków podwójnych. Nie zawsze firmy budujące nagrobki zamieszczają informację o tego typu pomnikach na swoich stronach, warto w związku z tym wcześniej z daną firmą skontaktować i poprosić o wycenę.

Kategorie: Usługi