Świadomość tego, aby być widocznym na drodze jest bardzo  ważna. Teraz kiedy nadszedł okres jesienno-zimowy i bardzo szybko robi się ciemno, jest to podwójnie ważne. Pora więc wyciągnąć z szafy swoje odblaski i nosić je ze sobą zawsze, niezależnie od tego czy jesteśmy pieszym czy rowerzystą.

Kilka faktów na temat odblasków

odblaski roweroweOdblask jest dla kierowcy widoczny nawet z odległości 150 metrów. Dzięki temu kierowca dużo wcześniej będzie w stanie zahamować lub odpowiednio dostosować swoją prędkość. Jeśli pieszy lub rowerzysta nie posiada odblasku jego widoczność spada do zaledwie kilku metrów, przy lepszej pogodzie jest to około 20 metrów. Jest to znacznie mniej niż potrzebuje samochodów, aby w pełni wyhamować. Droga hamowania pojazdu to kilkadziesiąt metrów, w zależności od prędkości samochodu. Zatem kierowca będzie w stanie tego dokonać tylko kiedy odpowiednie wcześnie zauważy innego uczestnika ruchu. W przypadku rowerzystów odblaski rowerowe są ustawowym obowiązkiem. Dbają nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo pozostałych. Przy tym są bardzo tanie. Koszt odblasków to zaledwie kilka złotych, a jednak wciąż tak wiele osób o nich zapomina. Odblask jest również obowiązkowym elementem stroju każdego dziecka, niezależnie od tego czy porusza się na rowerze czy pieszo. Nawet jeśli dziecko nie chce nosić odblasków, należy wytłumaczyć mu, że jest to bardzo ważne. Również rodzice powinni dawać przykład swoim najmłodszym pociechom i w okresie zimowym wspólnie z dzieckiem nosić odblaskowe elementy stroju.

Aby dziecko nie wstydziło się nosić odblasków, można zakupić breloczki w ciekawych kształtach. To zachęci do korzystania z tego elementu garderoby. Zwłaszcza kiedy dziecko porusza się rowerem, bardzo ważne jest jego odpowiednie oświetlenie.

Kategorie: Handel