Rodzice często się zastanawiają gdzie powinno spać ich nowo narodzone dziecko. Część decyduje się na spanie razem z nim, a część od samego początku wsadza je do jego łóżeczka. Jeżeli wybieramy drugą opcję, to musimy zadbać o bezpieczeństwo.

Rodzaje ochraniaczy do łóżeczek

ochraniacz do łóżeczkaPediatrzy zalecają, aby dzieci do wieku przedszkolnego spały na twardym materacu, który zapewnia im właściwe podparcie i zmniejsza ryzyko powstawania ewentualnych wad postawy. Ważna jest też pościel, aby była wykonana z naturalnej bawełny. Łóżeczko malucha musi posiadać zabezpieczające przed wypadnięciem szczebelki. Choć zanim zacznie wstawać, trochę czasu minie, to warto być na to przygotowanym. Ochraniacz do łóżeczka pełni rolę osłony głównie główki dziecka przed uderzeniem. Zanim maluchy nauczą się utrzymywać główkę w pionie, muszą przećwiczyć to setki razu. Dzieci często się przewracają i gdyby nie było ochraniaczy, to mogłoby się to boleśnie dla niego skończyć. Są one w formie długich prostokątów z troczkami, które przywiązuje się do szczebelków zaraz przy materacu. Jak maluch podrośnie, to może chcieć je odwiązywać, więc trzeba kokardki robić od zewnętrznej strony. Ochraniacze są wykonane z bawełny, lub materiału minky. Ich wypełnienie jest podobne do rożków i becików, mogą mieć kuleczki silikonowe, watę, lub specjalną piankę. Niskie ochraniacze są kierowane do dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć i stać, więc do około pół roku, a wysokie dla starszych maluchów, które zaczynają stawać i chodzić.

Ochraniacze nie są niezbędne, ale z pewnością pomagają osłonić maluszka przed uderzeniami i siniakami.Możemy je kupić w sklepach z artykułami dla dzieci, albo w sklepach internetowych. Kiedy maluch wyrośnie, możemy je wykorzystać jako miękkie siedzenie na podłodze.

Kategorie: Dla dziecka