Mimo tego, że na rynku mamy obecnie mnóstwo sklepów, oferujących różnego rodzaju meble praktycznie od ręki, to coraz więcej osób decyduje się na zamówienie mebli. Są oni w stanie poczekać, mając świadomość, że będą mieli meble wykonane z dobrej jakości materiałów i że będą one wyglądały tak, jak sobie wymarzyli. Meble na zamówienie stają się więc coraz popularniejszym rozwiązaniem. 

Dobrej jakości lakierowane płyty

płyty połyskoweW ostatnich latach prawdziwy rozkwit przeżywają nieduże firmy stolarskie, które zajmują się wykonywaniem mebli na wymiar. Klienci cenią sobie coraz bardziej jakość i indywidualne podejście. Ważnym aspektem jest też duży wybór samych materiałów. Każda firma stolarska ma dużo próbników różnej jakości płyt i każdy może z nich wybrać idealne dla siebie. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się płyty połyskowe, głównie białe, chociaż coraz częściej klienci decydują się na inne, odważniejsze kolory. Płyty z połyskiem mogą być lakierowane na różne sposoby. Jeżeli zależy nam na bardzo wysokiej jakości, połączonej z odpornością na zarysowania, to warto pomyśleć o wyborze płyt pokrytych akrylem. Mogą one cenowo być nieco wyższe, od standardowych płyt lakierowanych, jednak na przestrzeni czasu może nam się to opłacić, bo nie będzie ich trzeba tak szybko wymieniać. Płyty pokryte akrylem mają prawdziwą głębie. Ich połysk jest tak mocny, że można się w nich praktycznie przejrzeć. Jest to więc doskonały materiał na nowoczesne szafki. 

Meble zamawiane na wymiar stają się coraz popularniejsze. Klienci chętnie sięgają po możliwość stworzenie oryginalnych kuchni czy łazienek, z meblami najwyższej jakości. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach są lakierowane płyty, które pięknie się błyszczą. Idealnie nadają się one do nowoczesnych aranżacji.