Rozwój technologii wpłynął na niemal każdą sferę naszego życia. Internet stał się wszechobecny i nierozłączny, a różnego typu urządzenia dysponują takimi rozwiązaniami, które jeszcze kilkanaście lat wcześniej były niemożliwe do zastosowania. Takim urządzeniem niewątpliwie jest dron, który oprócz dobrej zabawy dostarcza również, wiele nowych możliwości zarobkowych.

Jak zabawa dronem przerodziła się w pracę

dyskretne filmowanie dronemBędąc w parku, często przyglądałem się zabawie młodzieży, polegającej na sterowaniu dronami. Widząc ich radość i skupienie, zastanawiałem się, jak wszystko szybko się zmienia. W moich czasach podobną atrakcją było zdalne sterowanie samochodem, lub małą łodzią. Natomiast, sterowanie już samolotem dotyczyło tylko wąskiej grupy modelarzy, którzy dysponowali odpowiednimi funduszami. Teraz możemy obserwować jak sześciolatek sprawnie steruje dronem. Zafascynowany tym wynalazkiem i jego dostępnością, nie zdawałem sobie wówczas sprawy, że dron stanie się również moim narzędziem pracy. Będąc detektywem, często korzystałem z kamery i aparatu fotograficznego z dość dużym obiektywem. Gdy w końcu sam kupiłem drona dla mojego syna okazało się, że może on również sprawdzić się w mojej pracy. Gdy już opanowałem sztukę latania i uzyskałem odpowiednie certyfikaty, przyszedł moment na zareklamowanie moich nowych usług. Ku mojemu zdziwieniu, dyskretne filmowanie dronem szybko znalazło swoich odbiorców. Filmowałem więc różne spotkania, wesela, wyjazdy integracyjne i wiele podobnych imprez.

Okazało się, że usługa całkowicie pochłonęła mój czas, a wkrótce umożliwiła również zakup dodatkowego profesjonalnego drona. Praca stała się nie tylko ciekawsza i łatwiejsza, ale przede wszystkim bardzo przyjemna. Mogłem poznać wiele pięknych miejsc, również poza granicami naszego kraju, oraz nabyć nowe i cenne umiejętności pilotażowe.

Kategorie: Usługi