Obecnie aranżacja wnętrz zakłada bardzo dużą różnorodność wśród mebli, które powinny znajdować się w mieszkaniu. Nie są już w modzie komplety wypoczynkowe, gdzie kanapa i fotele mają ten sam wzór obicia. Dziś stawia się na wielokolorowe tkaniny mebli tapicerowanych lub dodatków, wprowadzając do pomieszczeń wesoły, relaksujący nastój.

Nieprzemijająca moda na tapicerowane narożniki do salonu

tapicerowany narożnik do salonuPoza wygodnymi szafkami i stolikami, najważniejszymi w wystroju wnętrz są komfortowe kanapy i sofy do pokoju dziennego. Jednak najmodniejszymi są designerskie kanapy narożne. Nowoczesny tapicerowany narożnik do salonu pasuje do każdego wnętrza. Może to być zarówno ascetyczny styl skandynawski oraz industrialny, jak również przytulny wystrój prowansalski. Jest to uzależnione od faktury obicia. Może to być klasyczna skóra z pikowanymi elementami lub nowoczesna, zmywalna tkanina, która pomoże w utrzymaniu czystości, a także przyjemny w dotyku, welurowy materiał nadający wnętrzu przytulności. Niezależnie od tego jakie obicie wybierzemy, narożnik możemy bez trudu zamówić przez Internet w sklepie lub bezpośrednio u producenta. Należy przy tym pamiętać, żeby odpowiednio wcześnie dokonać zamówienia, ponieważ realizacja może potrwać nawet kilka tygodni. Decydując się na kanapę narożną powinniśmy pomyśleć, czy będzie on nam służył także do przenocowania gości. Jeśli tak możemy bez problemu zamówić rogówkę z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel.

Narożniki tapicerowane dostępne są w kilku wariantach. Mogą one być prawo lub lewostronne. Niektórzy producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów dają możliwość samodzielnego dobierania stron, przez tworzenie mebli modułowych. Dla osób, które lubią elegancję powstał duży narożnik w kształcie litery U z wygodnymi zagłówkami.