Wiele szkół językowych ma swojej ofercie organizowanie specjalnych obozów dla kursantów. Z takich obozów mogą korzystać dorośli i młodzież, którzy mają za sobą jakiś etap nauki języka obcego. Wiadomo, że najczęściej obozy językowe organizowane są w takich krajach jak Wielka Brytania.

Zajęcia językowe prowadzone w Wielkiej Brytanii

polecany angielski w AngliiWynika to z faktu, że język angielski cieszy się największym zainteresowaniem wśród kursantów i wiele osób decyduje się na wyjazd do kraju, w którym tego języka używa się na co dzień. Obozy językowe organizowane są przez cały rok. Można pojechać na taki obóz zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Najczęściej obozy językowe w Anglii organizowane są w czasie wakacji letnich lub ferii zimowych, bo wtedy kursanci mają możliwość wyjazdu (zwłaszcza młodzież, która uczęszcza też do innych szkół). Taki polecany angielski w Anglii może odbywać się w różnych miejscach. Najczęściej na miejsce obozu językowego wybierany jest Londyn. To tam czeka na kursantów najwięcej atrakcji. Poza tym jest to stolica Wielkiej Brytanii, w której miesza największa liczba osób. W związku z tym kursanci będą otaczani przez język angielski każdego dnia. Będą musieli poradzić sobie z różnymi zadaniami, komunikując się właśnie po angielsku. Zajęcia na obozach językowych prowadzone są zazwyczaj w dwóch blokach. Zaczynają się w poniedziałek zajęciami porannymi. Druga tura zajęć językowych prowadzona jest popołudniu.

W środku dnia kursanci mają zagwarantowane różne atrakcje np. wyjście z przewodnikiem na miasto (zwiedzanie różnych zabytków). Przewodnik używa cały czas języka angielskiego, dzięki czemu kursanci mogą sprawdzić swoje umiejętności. Zadaniem uczestników obozu językowego jest jak najczęstsze używanie języka obcego. Szczególną wagę przykłada się do umiejętności mówienia w języku angielskim.

Kategorie: Edukacja