Widząc osoby z piękną i gładką cerą, możemy być pewni, że za tym efektem stoi systematyczna pielęgnacja. Dodatkowo musi ona być indywidualnie dobrana do rodzaju skóry i problemów z jakimi się zmaga, gdyż tylko wtedy będzie zdrowa.

Jakie kremy można stosować?

krem naturalny do twarzyNasza skóra jest narażona każdego dnia na działanie promieni słonecznych, klimatyzacji, wolnych rodników czy mrozu, które mogą powodować jej uszkodzenia. Do pewnego momentu skóra może się samodzielnie regenerować, jednak z czasem te możliwości słabną i na jej powierzchni zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji nastawionej pod kątem jej typu. W sprzedaży wyróżnia się kremy do cery wrażliwej, mieszanej, tłustej, normalnej i dojrzałej. Krem naturalny do twarzy jest najlepszym wyborem, ponieważ jest wolne od zbędnej chemii, która może powodować uczulenia i podrażnienia. Rynek naturalnych kosmetyków systematycznie się poszerza i wprowadza coraz to nowe produkty, ponieważ zainteresowanie nimi stale rośnie. Takie kosmetyki są bogate w cenne olejki takie jak ze słodkich migdałów, arganowy, z pestek malin czy jojoba. Ponadto wzbogacane są o masło shea, które jest znane z silnych właściwości nawilżających i regenerujących. Jego zamiennikiem może być olej kokosowy, który także wykazuje podobne działanie. Naturalne kosmetyki przede wszystkim nie mają konserwantów, które sprawiają, że krem można stosować nawet przez rok od otwarcia. Dlatego też należy je zużyć w ciągu kilku miesięcy.

Za zapach kremów z popularnych drogerii najczęściej odpowiadają dodane do nich perfumy, które zawierają alkohol. W naturalnych kremach za zapach odpowiadają naturalnej olejki i wyciągi z owoców, które nadają im cudownego zapachu.