Mój mąż mnie bardzo zaskoczył. Po kilku latach, wydawało mi się że udanego małżeństwa, powiedział że znalazł sobie kochankę, ma z nią dziecko, a ode mnie chce rozwodu. Byłam w szoku, w pierwszej chwili myślałam że żartuje. Nawet po tym jak wyprowadził się z domu nie chciałam uwierzyć, że faktycznie odszedł do innej kobiety. Uwierzyłam dopiero jak dostałam pozew rozwodowy.

Poszukiwania prawnika do prowadzenia sprawy rozwodowej

sprawy rozwodowe gdyniaTrochę to mną wstrząsnęło. Teraz nie miałam już wyboru. Musiałam zgłosić się na rozprawę rozwodową. Szybko doszłam do wniosku, że w sądzie nie poradzę sobie sama i potrzebuje prawnika, który pomógłby mi przygotować się do wstawiennictwa przed sądem. Na szczęście moja sąsiadka, która była podwójną rozwódką poleciła mi prawnika, który prowadził sprawy rozwodowe Gdynia to miejscowość, w której niedawno otworzył swoją kancelarię adwokacką. Jednakże posiada on wieloletnie doświadczenie zawodowe (wcześniej pracował bowiem w jednej z dużych kancelarii prawnych, jako asystent innego adwokata). Specjalizował się on w sprawach rozwodowych i doradzał również w kwestiach podziału majątku oraz alimentacyjnych. Właśnie kogoś takiego potrzebowałam. Od razu udałam się do jego kancelarii, wiedziałam bowiem że nie mam ani chwili czasu do stracenia. Na szczęście dzięki jego pomocy dowiedziałam się, że nie jestem w tak złej sytuacji, jak mi się wydawało.

Prawnik uspokoił mnie i zgodził się zostać moim pełnomocnikiem. Poprowadził on w moim imieniu całą sprawę rozwodową. Dzięki jego profesjonalnej pomocy udało mi się zakończyć sprawę i uzyskać rozwód już na drugiej rozprawie. Byłam bardzo zadowolona, że tak się stało, ponieważ obawiałam się, że sprawy rozwodowe mogą się długo ciągnąć. Na szczęście, jak widać nie jest to standard.