Powiększanie i modelowanie ust nie jest w tych czasach czymś niezwykłym. Wiele kobiet decyduje się na tego rodzaju zabiegi, chcąc cieszyć się z nawilżonych i pięknie wyglądających ust. Zawsze należy korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych salonów urody, które dbają o sterylność przeprowadzanych zabiegów. Profesjonalne salony maja wyszkolony personale, który wie jak w prawidłowy sposób podać preparat.

Co zawierają wypełniacze do ust?

wypełniacz do ustPreparaty, które podawane są w okolice ust czy w bruzdy są całkowicie bezpieczne. Wypełniacz do ust to środek, który został stworzony na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego w formie żelu. Kwas hialuronowy został wielokrotnie oczyszczony. Wypełniacze do ust cechuje wysoka elastyczność, zwiększają one objętość skóry. Na rynku występują wypełniacze, które w swoim składzie mają chlorowodorek lidokainy, dzięki któremu zabieg jest mniej bolesny. Producenci czasami dodają również do wypełniaczy sorbitol i mannitol, aby degeneracja kwasu hialuronowego była późniejsza, a klientka mogła cieszyć się dłużej z efektów zabiegu. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, dlatego wypełniacze na bazie tego kwasu są całkowicie bezpieczne. Wypełnianie ust czy zmarszczek kwasem nie jest zabiegiem inwazyjnym, ponieważ kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu. Chcąc zachować efekty zabiegu na dłużej, należy systematycznie powtarzać zabieg.

Na rynku istnieje wiele wypełniaczy, dlatego przed wizytą w gabinecie klient musi jasno sprecyzować swoje oczekiwania. Wypełniacze różnią się od siebie, dlatego inny zostanie wykorzystany do odmłodzenia twarzy, a inny do powiększenia ust. Ciekawym rozwiązaniem jest obecność środka znieczulającego w wypełniaczu, ponieważ zwiększa komfort i ewentualność wystąpienia bólu podczas zabiegu.